CITY TRAIL rozpoczął wakacyjne tournée w Lublinie

10 miast, 10 biegów na dystansie 5 km, a wszystko w niespełna 2 tygodnie. Tak w wielkim skrócie wygląda lipcowy cykl biegów przełajowych – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour. Pierwsze zawody odbyły się wczoraj 19 lipca, w Lublinie.

Zwycięzcą przełajowego biegu został debiutujący na trasie CITY TRAIL Andrii Starzhynsky, z czasem 16:14. Drugie miejsce wywalczył Kamil Leśniak (17:23), a trzeci był Artur Jendrych (17:38). Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Łukasiewicz (wynik 19:28). Drugą lokatę wywalczyła Magdalena Sekuła (20:37), a trzecie miejsce zajęła Magdalena Zych (21:03). Bieg główny ukończyło 238 zawodników. Kolejne zawody już 20 lipca – w Warszawie.

Na uwagę zasługuje fakt, że drugie i trzecie miejsce na podium zajęli znakomici ultramaratończycy. Kamil Leśniak to mistrz Polski w biegu górskim na ultra dystansie 2020. Artur Jendrych to z kolei zwycięzca TriCity Trail – ultramaratonu, który odbył się 10 lipca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Przyznaję, że te przełajowe piątki nie są mi po drodze w treningu, dlatego tak rzadko pojawiam się na trasie CITY TRAIL. Decyzja o dzisiejszym starcie zapadła dosłownie na dwie godziny przed zawodami, więc to bardzo spontaniczny bieg, o czym najlepiej świadczy fakt, że w sobotę zrobiłem na dwóch treningach 50 km – nie mogę zatem powiedzieć, że te 5 km biegłem z „luzem” w nogach – mówił po zawodach Artur Jendrych.

Nad Zalewem Zemborzyckim biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. Frekwencja dopisała – w zawodach wzięło udział ponad 80 młodych sportowców, co jest jednym z najlepszych wyników w lubelskim cyklu CITY TRAIL Junior.

Partnerami imprezy są Nationale-Nederlanden oraz marki Salomon, Suunto i Sklep Biegacza. Lubelską odsłonę zawodów wspiera Miasto Lublin.

Źródło: CITY TRAIL