Karuzela z terminami Półmaratonu Signify Piła. Bieg wraca do wrześniowej daty

Z końcem lutego ruszyły zapisy do 32. Półmaratonu Signify Piła. Organizatorzy ogłosili wtedy, że ze względu na dużą liczbę imprez w mieście we wrześniu bieg wyjątkowo wystartuje w nowym terminie – 27 sierpnia. Dzisiaj jednak wycofali się z tej decyzji i przenieśli zawody na 3 września. Start półmaratonu zaplanowano na godzinę 9:00.

Nie mają szczęścia do terminu organizatorzy półmaratonu w Pile. Najpierw jako datę imprezy wskazali 27 sierpnia, czym zaskoczyli biegaczy przyzwyczajonych, że pilska połówka to zawody, który zawsze odbywają się w pierwszą niedzielę września. Niektórzy zawodnicy narzekali, że bieg w kalendarzu zaczął kolidować z 44. PKO Półmaratonem Szczecin. Inni zwracali uwagę, że organizacja biegu w ostatni weekend sierpnia ze startem o godzinie 11:00 oznaczać może oznaczać walkę z nie tylko z dystansem 21,097 km, ale i upałem.

Nowy termin

Po miesiącu od uruchomienia zapisów organizatorzy 32. Półmaratonu Signify Piła niespodziewanie oświadczyli, że przesuwają termin biegu o tydzień, czyli na 3 września. Decyzję tłumaczą koncertem zespołu Kult, który w mieście nad rzeką Brdą ma się odbyć 26 sierpnia.

– Kto był w latach ubiegłych na pilskim półmaratonie dzień przed startem, doskonale zdaje sobie sprawę, że dzień wcześniejszy jest kluczowy w przygotowywaniu całej biegowej infrastruktury. Strefa mety, finiszu, przygotowywanie zabezpieczeń trasy – to wszystko wymaga dużo pracy i pochłania co najmniej dobę. W związku z koncertem przygotowanie imprezy w 4-5 godzin graniczyłoby z cudem – czytamy w komunikacie prasowym na stronie organizatora.

Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian, bo ze względu na dożynki półmaraton w Pile wystartuje o dwie godziny wcześniej niż w ubiegłych latach. Zawodnicy ruszą na trasę o godzinie 9:00.

Jak się zapisać?

Zapisy na 32. Półmaraton Signify Piła trwają na stronie datasport.pl. Do 17 czerwca pakiet startowy kosztuje 120 złotych. Limit uczestników został ustalony na poziomie 1,7 tysiąca osób. Aktualnie na półmaraton zapisanych jest prawie 400 biegaczy. Rekord frekwencji w Pile padł w 2018 roku. Do mety dotarło wtedy 3825 zawodników.

Półmaraton Signify Piła to bieg zaliczany do cyklu Korony Polskich Półmaratonów obok dziewięciu innych imprez: Panas Półmaraton Ślężański, Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, Poznań Półmaraton, PKO Białystok Półmaraton, Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”, Nocny Wrocław Półmaraton, Bieg Lechitów, Garmin Półmaraton Gdańsk, Cracovia Półmaraton  Królewski.

Aby otrzymać pamiątkowy medal kosztujący 95 złotych należy w ciągu 12 miesięcy ukończyć co najmniej 5 półmaratonów z cyklu KPP.

red