Ewa Swoboda nie wystąpi w Tokio

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował dzisiaj po godzinie 14:00, że sprinterka Ewa Swoboda nie weźmie udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W lakonicznym komunikacie na stronie pzla.pl czytamy, że Swobodę ze startu w stolicy Japonii wyeliminowała kontuzja.

Ten rok miał być sztosem

Po południu zawodniczka zamieściła w mediach społecznościowych obszerne wyjaśnienia.

Rok 2021 jest bardzo pechowy dla mnie, tutaj koronawirus na hali, teraz cholerna kontuzja która pogłębiła się podczas Memoriału Kusocińskiego. Byłam przekonana, że już sobie z tym poradziłam a tutaj nie dość, że zapalenie rozcięgna podeszwowego to jeszcze w 60% naderwany prostownik krótki palców – napisała Ewa Swoboda.Ten rok miał być sztosem, forma była kosmiczna, wszystko było idealnie, ale niestety taki jest sport: kruchy. Kontynuuję swoje rehabilitacje i trzymam kciuki za całą naszą reprezentację – zakończyła.

To faktycznie trudny rok dla 23-letniej sprinterki. Wcześniej w marcu koronawirus wykluczył ją z udziału w Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu podczas których miała bronić złotego medalu na dystansie 60 m.

Swoboda powiększa grono innych „wielkich nieobecnych” w polskiej kadrze na Tokio. Na igrzyskach nie zobaczymy również Adama Kszczota, Sofii Ennaoui, Karoliny Kołeczek czy Angeliki Cichockiej.

Przeniesione z 2020 roku Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się w Tokio 23 lipca. Lekkoatleci do rywalizacji przystąpią tydzień później.

red, pzla.pl

fot. Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0