Będzie atest i głód rekordów. Ruszają zapisy na 9. Bieg RUNbertowa

Wielkimi krokami nadchodzi jeden z najszybszych biegów na 5 km w Warszawie. Już po raz dziewiąty po rekordy życiowe pobiegną uczestnicy biegu RUNbertów. W ramach imprezy odbędą się Otwarte Akademickie Mistrzostwa Warszawy w biegach ulicznych i nie zabraknie czegoś dla najmłodszych. Zapisy wystartowały!

Dzielnica kojarzona z wojskiem i istniejącą tam Akademii Sztuki Wojennej znów stanie się areną walki o jak najlepsze rezultaty. Kto spisze się na piątkę, a komu pozostanie niedosyt? O tym przekonamy się już w połowie października. Jest jeszcze czas by przygotować życiową formę, zebrać drużynę mistrzów, lub po prostu dobrze się bawić w rodzinnej atmosferze. Podczas tej imprezy, każdy znajdzie coś dla siebie.

Trasa po korekcie

Na uczestników biegu głównego czekać będzie mała korekta trasy, tak by wszystko spełniało wymogi potrzebne do uzyskania atestu. W Rembertowie nie raz już padały wartościowe wyniki i teraz też może być podobnie. Rekord imprezy wśród mężczyzn wynosi 14:43 i należy do Jakuba Nowaka z 2018 roku, a wśród kobiet 16:56 i uzyskała go rok temu Sabina Jarząbek.

W 95 procentach trasa pozostaje taka sama jak w zeszłym roku. Ta mała zmiana dotyczy tylko miejsca startu, bo chcemy w tym roku otrzymać atest PZLA. Meta, tak jak poprzednio, usytuowana będzie na terenie Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kadrowej. Trasa jest płaska i chociaż ma sporo zakrętów, to uważam że można pokusić się tu o dobre wyniki – powiedział Karol Daniluk z AZS Warszawa.

Limit uczestników biegu na 5 km wynosić będzie 250 osób. Jest jednak szansa na zwiększenie tej puli i rozegranie zmagań w dwóch rzutach. Wszystko zależy od zainteresowania.

Rok temu metę przekroczyło 211 osób, ale już w roku 2019 biegaczy było prawie trzy razy więcej. Walka będzie toczyć się nie tylko o indywidualne zwycięstwo, ale też w klasyfikacji drużynowej.

Staramy się wracać do normalności i organizować jak najbezpieczniejsze wydarzenia. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, to mam nadzieję że znów spotkamy się w licznym gronie, bo biegacze tęsknią za takimi imprezami. Będziemy jednak prosili, żeby uczestnicy nosili maseczki w biurze zawodów czy przed startem. Rok temu to świetnie zagrało – dodaje.

Pobiegną z maskotkami

Rywalizację na 5 km tradycyjnie poprzedzać będzie „MiniRUNbertów – bieg z maskotkami”. Wszystko odbywać się będzie w seriach na dystansach od 100 do 400 m, a młodzi adepci startować będą na bieżni wokół szkolnego boiska. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej radosnych biegów, a ulubiony pluszak dodaje plus dodatkowej energii na finiszu. Łączny limit zgłoszeń wynosi 200 osób.

Już można się zapisywać

9. RUNbertów odbędzie się w niedzielę 17 października. Start o godzinie 12:30. Na uczestników czekają pamiątkowe medale i koszulki. Dla najlepszych przewidziano pamiątkowe dyplomy i puchary. Opłata startowa na bieg główny wynosi 50 zł, a na biegi dzieci 15 zł.

Zapisy są już aktywne. Zawodnicy do biegu głównego mogą się zarejestrować tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6410
Zgłoszenia do biegu dla dzieci MINI RUNbertów są przyjmowane tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6416

Klasyfikacja akademicka zostanie wyłoniona spośród studentów i pracowników warszawskich i mazowieckich szkół wyższych, którzy zgłoszą się do zawodów.

Organizatorem imprezy jest AZS Warszawa na zlecenie Urzędu Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy. Partnerami wydarzenia są: Aktywna Warszawa, Rembertów Team, BiegnijZwierzu.pl, Selgros, DMX Komputery oraz PrintPlus Active Wear,.

Ostatni zwycięzcy

2020: Aleksander Dragan (14:50), Sabina Jarząbek (16:56)
2019: Piotr Mielewczyk (15:00)/ Iwona Wicha (17:51)
2018: Jakub Nowak (14:33)/ Anna Łapińska (17:45)
2017: Wojciech Karwowski (16:22)/ Marta Jusińska (18:52)
2016: Jakub Nowak (15:12)/ Anna Szyszka (17:49)

autor: Robert Zakrzewski

fot. Sportografia.pl