Dzieci z 9 polskich miast pobiegną w Kids Run 2021

Ruszyła kolejna edycja Kids Run – największego w Polsce cyklu imprez biegowych dla dzieci. W 2019 roku wydarzenia pod tym szyldem zgromadziły ponad 7 tysięcy uczestniczek i uczestników. Pierwsze tegoroczne zawody odbędą się już 28 sierpnia w Katowicach.

Pomysł na Kids Run narodził się w Poznaniu i przez pierwsze cztery lata tylko tam był realizowany. Od 2018 roku okazję do sportowej zabawy otrzymują najmłodsi adepci biegania z wielu innych miast.

W tym roku Kids Run organizowany jest w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy i Zielonej Górze. Dodatkowo odbędzie się również Kids Run Wirtualnie, który umożliwi zorganizowanie domowego dnia sportu, jeśli start w zawodach stacjonarnych nie będzie możliwy.

Stadiony dla dzieci

Kids Run to nie tylko biegi, ale też piknik sportowy dla całej, aktywnej rodziny. Celem organizatorów jest zachęcanie do ruchu, aktywności i zdrowego trybu życia. Dzieci mogą zatem spróbować swoich sił zarówno w koszykówce, piłce nożnej i siatkówce, jak i mniej popularnych sportach – pchnięciu kulą, skoku w dal czy strzelaniu z łuku.

To świetna okazja, by dziecko zapoznało się z różnymi dyscyplinami sportowymi, a może nawet odkryło nową pasję. Dużo zabawy dostarczają również zadania sprawnościowe, zespołowe lub indywidualne.

– Od momentu swojego powstania w 2014 roku, Kids Run jest imprezą dedykowaną dzieciom, której są głównymi bohaterami i gospodarzami – mówi Tomasz Makowski, szef cyklu Kids Run. –  Wyjątkowy charakter wydarzeń podkreśla też fakt, że odbywają się na stadionach lekkoatletycznych, czyli w miejscu, gdzie normalnie najmłodsi mogliby się pojawić co najwyżej w charakterze widowni. Tymczasem startując w Kids Run mogą przez chwilę poczuć się zupełnie jak profesjonalni sportowcy. Podobnie jak oni otrzymują też lśniące medale, w tym roku z wizerunkiem żubra, maskotki Kids Run 2021 – dodaje.

Trwają zapisy

Wystartować może każde dziecko, które zaczęło już chodzić. Najstarsi uczestnicy są z rocznika 2007. Na stronie www.kidsrun.pl trwają zapisy dla imprez w 9 miastach oraz na edycję wirtualną.

Poniżej znajdują się informacje o datach i miejscach wszystkich imprez z cyklu Kids Run 2021. Szczegółowy harmonogram startów jest dostępny na stronie internetowej cyklu.

1) Katowice – 28 sierpnia  – Stadion AWF Katowice, ul. Kościuszki 84

2) Kraków – 29 sierpnia – Stadion AWF Kraków, Jana Pawła II 45,

3) Bydgoszcz – 4 września – Stadion Zawisza, Fordon, Sielska 12b.

4) Szczecin – 5 września – Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka, Litewska 20

5) Wrocław – 11 września – Stadion AWF Wrocław, Aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35,

6) Łódź – 12 września – Stadion Lekkoatletyczny AZS, Patrice Lumumby 22/26

7) Warszawa – 18 września – Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34

8) Poznań – 19 września – Stadion POSiR, Golęcin, Warmińska 1

9) Zielona Góra – 25 września – Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37

Źródło: Kids Run

fot. Piotr Oleszak