Ruszają „Biegowe Podcasty”. Pierwszy odcinek jest już online

W sieci zadebiutował dzisiaj program „Biegowe Podcasty” przygotowywany przez redakcję portalu biegowe.pl. Gościem premierowego odcinka jest Łukasz Oskierko, trener biegowy adidas Runners Warsaw, z którym Damian Bąbol rozmawia o przygotowaniach do nowego sezonu biegowego. Podcast dostępny jest m.in. w serwisach Spotify, Deezer, Google Podcasts i Apple Podcasts. 

Słuchacze pierwszego odcinka „Biegowych Podcastów” dowiedzą się m.in. w jaki sposób najlepiej przygotować się do biegów ulicznych, od jakich dystansów warto zacząć swoją przygodę, jak urozmaicać treningi i czy start w maratonie rzeczywiście jest dla każdego. Otrzymają również solidną dawkę informacji i wskazówek na temat biegowego sprzętu – odzieży oraz obuwia.

W jego żyłach buzują endorfiny

Gość premierowego odcinka „Biegowych Podcastów”, Łukasz Oskierko to jeden z najbardziej znanych biegaczy-amatorów w Warszawie. Osiąga świetnie wyniki sportowe, mimo że łączy bieganie z pracą zawodową. Na dystansie 5km legitymuje się czasem 14:35, a dychę pokonał już w 30:49. Jego najlepszy czas w półmaratonie to 1:07:27, a maratońska życiówka to niesamowite 2:23:33.

Jak sam mówi, endorfiny buzują w nim cały czas, ponieważ nonstop jest w ruchu. Biega codziennie, umiejętnie wplatając swoje treningi w przerwy w pracy. Opiekuje się także innymi biegaczami w ramach projektu adidas Runners Warsaw, którego baza znajduje się na warszawskim Powiślu. W ramach treningu zawsze chętnie pokonuje z nimi dodatkowe kilometry.

Od biegaczy dla biegaczy

– Bardzo cieszymy się, że możemy udostępnić pierwszy odcinek „Biegowych Podcastów”. To ważna chwila dla portalu biegowe.pl, który w sierpniu obchodzi już czwarte urodziny. To również dowód na to, że cały czas się rozwijamy – mówi Marcin Dulnik, redaktor naczelny portalu biegowe.pl. – Do studia będziemy zapraszać ciekawych gości. Ekspertów, sportowców, organizatorów imprez biegowych. Będziemy rozmawiać z nimi na tematy, które interesują biegową społeczność – o wydarzeniach, produktach, sprzęcie i trendach. Zachęcamy do słuchania naszych audycji, które będą przygotowywane przez biegaczy dla biegaczy – dodaje.

Gospodarzem „Biegowych Podcastów” jest Damian Bąbol, dziennikarz sportowy, prezenter. Był korespondentem Sport.pl m.in. podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata, mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, Turnieju Czterech Skoczni. Współautor książki z Władysławem Kozakiewiczem „Bądź Kozakiem i dbaj o siebie”.  Współtworzył portal i akcję społeczną Polska Biega.

Specjalizuje się w prowadzeniu sportowych  imprez m.in. Enea Ironman Gdynia Poland, Red Bull 400 Zakopane, Maraton Warszawski, Piknik Olimpijski – Strefa Bridgestone, Targi FIWE – Strefa Olimp Sport Nutrition.

– Cieszę się, że mogę być częścią nowego projektu portalu Biegowe.pl. Chcemy dotrzeć do fanów biegania, szczególnie tych, którzy są na początku swojej sportowej drogi. Będziemy rozmawiać o największych biegowych potrzebach, najciekawszych imprezach, a także zafundujemy słuchaczom solidną dawkę motywacji, okraszoną dobrym poczuciem humoru. Bo w końcu nie można tego naszego biegania traktować całkowicie serio – mówi Damian Bąbol.

Damian Bąbol to zapalony biegacz z czterema ukończonymi maratonami na koncie. Startował w Łodzi, Amsterdamie, Nowym Jorku i Barcelonie. Najszybciej pokonał królewski dystans w stolicy Katalonii, gdzie uzyskał czas 3 godziny, 30 minut i 46 sekund.

„Biegowe Podcasty” można słuchać m.in. w Spotify, Deezer, Apple Podcasts, Google Podcasts, Castbox.

red