Trasę wokół Mont Blanc pokonasz nie ruszając się z domu

Power Further VR to nowa inicjatywa The North Face, dzięki której każdy miłośnik biegów górskich może odbyć wirtualną wycieczkę w serce francuskich Alp i przez chwilę poczuć magię towarzyszącą biegowi po słynnej trasie wokół Mont Blanc.

Wraz Fernandą Maciel, jedną z czołowych biegaczek na świecie, która czterokrotnie stanęła na podium UTMB oraz Jamesem Poolem, dwukrotnym finiszerem UTMB i członkiem The North Face Explorer Team można odwiedzić sześć kultowych wśród biegaczy miejsc w masywie Mont Blanc, w tym: Chamonix, Notre Dame, Lac Combal i La Flegere.

Wyjątkową podróż odbyć można dzięki zestawom Oculus VR, które dostępne będą wkrótce w Oculus Store lub oglądając film 360 dostępny pod adresem: Tour Du Mont Blanc.

– Pochodzę z Brazylii, ale zamieszkałam w Chamonix, ponieważ otaczające góry są wyjątkowe, wręcz magiczne. Ta wyjątkowa energia za każdym razem pcha mnie do mety UTMB. Cieszę się, że inni mogą teraz doświadczyć tego, co widzę każdego dnia  – komentuje Fernanda Maciel.

Power Further VR, to także okazja do wirtualnej wizyty w laboratorium w Annecy, w którym opracowana została technologia The North Face VECTIV. Wprowadzone w styczniu 2021 roku rozwiązanie konstrukcyjne jest efektem przeszło dwóch latach badań i testów prowadzonych przez czołowych sportowców wspieranych przez markę.

Dzięki płytce 3D wykonanej z karbonu (bądź innego materiału dopasowanego do przeznaczenia produktu), buty z linii VECTIV pozwalają na optymalne wykorzystanie energii przy każdym kroku, a także zapewniają stabilność i ochronę na szlakach.

Źródło: The North Face