Trwają zapisy na 59. Bieg Westerplatte

12 września w Gdańsku odbędzie się 59. Bieg Westerplatte. Na starcie jednej z najstarszych imprez biegowych w kraju stanie 1,5 tysiąca zawodników. Gdański Ośrodek Sportu uruchomił zapisy na to wydarzenie. 

Każdy, kto chociaż raz wystartował w Biegu Westerplatte podkreśla, że na trasie można odczuć, że nie jest to zwykła, kolejna impreza biegowa, a element historii jest ściśle związany z atmosferą sportowej rywalizacji. Sama trasa zaś tworzy symboliczną drogę od wojny do wolności.

Tegoroczna edycja Biegu Westerplatte jest wydarzeniem, w którym ze względu na obecną sytuację obowiązuje limit 1,5 tysiąca miejsc startowych. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń, nie warto więc odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę.

Koszt rejestracji przez cały czas trwania zapisów wynosi 49 złotych. Zapisy prowadzone są na tej stronie internetowej. Trasa 10 kilometrowego biegu posiada atest PZLA.

Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, nieopodal pomnika upamiętniającego polskich Obrońców Wybrzeża Września 1939 roku. Po drodze do mety biegacze pokonają m.in. kładkę nad Motławą. Sama meta znajdzie się na terenie Stoczni Gdańskiej, przy Europejskim Centrum Solidarności.

Na każdego, kto ukończy zawody, będzie czekał pamiątkowy, odlewany medal z miejscem na wygrawerowanie osiągniętego wyniku.

Źródło: Gdański Ośrodek Sportu