Uczestnicy Charytatywnego Crossu mają wielkie serca

Sukcesem zakończył się V Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk w Polańczyku. Dzięki biegaczom, którzy stanęli na starcie zawodów, udało się zebrać blisko 35 tysięcy zł na pomoc dla Magdy Kowalczyk z bieszczadzkiego Bukowca, która walczy o powrót do zdrowia po wypadku samochodowym.

W ramach bieszczadzkiego wydarzenia, którego ambasadorem była Izabela Zatorska – jedna z najlepszych polskich biegaczek górskich w historii, multimedalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata – odbyły się dwa biegi na dystansie od ok trzech do ponad dziewięciu kilometrów, zawody Nordic Walking oraz szereg konkurencji dla dzieci. W biegu głównym – poprowadzonym na trudnej przełajowej trasie, najszybsi byli Ignacy Domiszewski oraz Katarzyna Albrycht. W imprezie na Wyspie Energetyk wzięło udział blisko 200 osób.

To były już piąte charytatywne zawody biegowe współorganizowane przez PGE Energia Odnawialna. W poprzednich latach uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu m.in. Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, narciarza i kolarza oraz Dawida Radziejewskiego, wicemistrza świata i mistrza Polski w nordic walking z 2009 roku.

Tym razem zebrane podczas zawodów pieniądze – których było najwięcej w dotychczasowej historii crossu – trafią do Magdy Kowalczyk. W grudniu 2020 roku 24-letnia dziewczyna z Bukowca ucierpiała w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę. W wypadku zginęli rodzice Magdy, a ona sama, w stanie krytycznym trafiła do szpitala, na oddział intensywnej terapii. Lekarze zdiagnozowali u niej m.in.: złamanie kości udowej i żebra, pękniętą miednicę, obrażenia wielonarządowe, stłuczenia płuc, które nie pozwalały na samodzielne oddychanie oraz uraz mózgu. Teraz Magda walczy o powrót do zdrowia.

Źródło: PGE Energia Odnawialna