Warto było zmoknąć, by pobiec przez stocznię

Blisko 200 osób stanęło na starcie imprezy #RUNGDN Stocznia. Lokalizacja zawodów na dystansie 5 kilometrów z pewnością była magnesem przyciągającym amatorów biegania, a limit 250 miejsc startowych wyczerpał się bardzo szybko. W industrialnym klimacie zwyciężył Kacper Kąkol.

Przed samym startem wszyscy uczestnicy, ale i organizatorzy z niepokojem spoglądali w niebo. Ciężkie chmury i ulewny deszcz nie zwiastowały najbardziej udanej imprezy. Na szczęście tu przed samym startem opady ustały, a potężne kałuże tylko dodały charakteru trasie biegnącej przez industrialne tereny.

Nietypowy bieg

Wydarzenie #RUNGDN Stocznia z trasą o długości 5 km pozwoliło uczestnikom przemierzyć niedostępne na co dzień historyczne tereny Stoczni Gdańskiej. Szczególne wrażenie robiło przebieganie pod olbrzymimi żurawiami, tak charakterystycznymi dla gdańskiego krajobrazu.

Na unikatowej trasie najszybszy okazał się Kacper Kąkol z Gdyni z wynikiem 16:52. Drugi był Paweł Dziwosz z Malborka z czasem 16:59, zaś trzeci na mecie zameldował się Andrzej Potoczek (Lichnowy) z rezultatem 17:02.

– Bardzo fajny bieg! Podoba mi się, że miasto postawiło na teren, który normalnie nie jest dostępny dla zwykłego człowieka. Lubię industrialny klimat, super się biegło. Nie był to taki typowo płaski bieg, był szuter i były tory. Dla mnie kałuże akurat nie były problemem – cieszył się na mecie zwycięzca, Kacper Kąkol.

Szybko przez kałuże

Wśród pań, najszybciej pobiegła Natalia Jabłońska z Gdańska (ósma w „generalce”), osiągając czas 17:59. Drugie miejsce przypadło Dorocie Żmudzie-Trzebiatowskiej z Gdańska – 19:51. Miejsce na podium uzupełniła Ewa Pasierbska (Gdańsk – 20:28).

– Moją receptą na dzisiejszy sukces było przede wszystkim dobre samopoczucie. To w końcu ostatni tydzień wakacji i dobra okazja na to, by porywalizować w dobrej atmosferze i z fajnym krajobrazem w tle. Organizacja mimo tej trudnej pogody była bardzo dobra, a otoczenie wynagrodziło nam trochę te kałuże, które trochę utrudniały i wymagały większego skupienia na trasie – podsumowała Natalia Jabłońska, najszybsza z kobiet.

Na mecie, oprócz niesamowitych wrażeń, co podkreślało wielu startujących, czekał na każdego z uczestników dedykowany cyklowi #RUNGDN medal.

Kolejna impreza została zaplanowana na 26 września, a rywalizacja odbędzie się na dystansie 5 km z trasą wytyczoną alejkami malowniczego Parku im. R. Reagana. Zapisy są już uruchomione na tej stronie internetowej.

Podczas imprezy po raz kolejny obowiązywał będzie limit 250 startujących, a decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Źródło: Gdański Ośrodek Sportu

fot. Grzegorz Pawelec