„Biegowe Podcasty” z Anną Kiełbasińską. „Nie lubię biegać!”

Bohaterką trzydziestego drugiego odcinka „Biegowych Podcastów” jest Anna Kiełbasińska, znakomita polska sprinterka, finalistka mistrzostw świata w biegu na 400 m i trzykrotna medalistka tegorocznych mistrzostw Europy w Monachium. Już na początku rozmowy dowiedzieliśmy się, że lekkoatletka tak naprawdę… nie lubi biegać. 

Słuchaj podcastu

– Nie lubię długiego biegania, monotonnego. Lubię czuć moc i dlatego jestem sprinterką – zaczęła Anna Kiełbasińska. – Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że mój trening składa się z wielu detali. Nie trenuję tylko samego biegania. Dużo czasu spędzam na siłowni, mam dużo treningów technicznych, skoczności. I to jest właśnie ta moc. A długie treningi biegowe są moją udręką, ale wiem, że muszę je przebyć – dodała.

A to niespodzianka!

W październiku Kiełbasińska podczas uroczystej gali w Bydgoszczy otrzymała Laur Królowej Sportu w kategorii „Niespodzianka”. W ten sposób została doceniona za – dwa srebra zdobyte w sztafetach na 4×100 i 4×400 m oraz indywidualny brąz na 400 m na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Co ciekawe, to pierwsze wyróżnienie w kategorii niespodzianki na koncie sprinterki, której sportowa kariera trwa już osiemnasty rok.

– Jestem  bardzo wdzięczna organizatorom, że została wynagrodzona za ten sezon, bo każde takie wyróżnienie się liczy, jest dla mnie bardzo ważne, cenne i miłe. Natomiast muszę przyznać, że dla mnie niespodzianką było to, że byłam niespodzianką przez to, że tyle lat już trenuję i miałam już pewne osiągnięcia. Myślę, że nie wyskoczyłam jak Filip z konopii, tylko gdzieś tam powoli się budowałam. Chyba, że to była niespodzianka, że w tym wieku można jeszcze tak zaskoczyć i być na takim poziomie – zastanawiała się Anna Kiełbasińska w studiu „Biegowych Podcastów”.

Najważniejsza lekcja

W rozmowie z Damianem Bąbolem i Marcinem Dulnikiem lekkoatletka podsumowała ubiegły sezon.

– Ten rok to była przeolbrzymia lekcja w wielu aspektach. Medale na pewno są ważne i są zwieńczeniem treningów, ale ja bardziej przywiązuję wagę do emocji, doświadczeń i tego, czego się nauczyłam o sobie samej. I w tych pozytywnych sytuacjach i tych negatywnych, bo tak naprawdę wtedy się rozwijamy – powiedziała.

Zachęcamy do wysłuchania trzydziestego drugiego odcinka „Biegowych Podcastów”. Dowiecie się o Annie Kiełbasińskiej wielu ciekawych rzeczy, np. jaki kawałek katuje w samochodzie cały czas? Ile pieniędzy na stole powinien położyć New Balance, żeby pobiegła maraton? Jakie ma pozasportowe pasje? Co łączy ją z Pią Skrzyszowską, bohaterką dwudziestego siódmego odcinka „Biegowych Podcastów”?

„Biegowych Podcastów” możecie słuchać m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts.

red