ASICS wprowadza nową kolekcję trailową

Marka ASICS wprowadza na rynek nową kolekcję produktów przeznaczonych do biegania w terenie. W jej skład wchodzi obuwie na wymagające nawierzchnie oraz odzież na każde warunki pogodowe. 

Trailowa kolekcja ASICS wspiera biegaczy w odkrywaniu nowych szlaków. Solidna przyczepność butów na nierównych nawierzchniach oznacza, że stopy biegaczy są chronione, przez co nie muszą martwić się o swoją równowagę.

FujiTrail Lite 2

Wyglądem nowe trailowe buty ASICS FujiTrail Lite 2 nawiązują do cyprysika japońskiego – rośliny, którą można spotkać u podnóża góry Fudżi.

Z myślą o środowisku japońska marka zmieniła kształt podeszwy środkowej wykonanej z materiałów pochodzących z recyklingu. Lekka pianka FlyteFoam absorbuje wstrząsy i zwiększa prędkość podczas biegów przełajowych, a podeszwa z gumy ASICSGrip gwarantuje lepszą przyczepność na błotnistych i gliniastych nawierzchniach.

Kolekcja odzieży FujiTrail

Wraz z nowymi butami, debiutuje odzież biegowa FujiTrail. Producent podkreśla, że lekki, oddychający materiał i ergonomiczne cechy konstrukcyjne gwarantują pełną swobodę ruchów nawet na najbardziej wymagających szlakach. W skład kolekcji wchodzą m.in. FujiTrail Jacket i FujiTrail Short.

Kurtka FujiTrail jest lekka i przewiewna. Została zaprojektowana dla biegaczy przełajowych we współpracy z elitą sportowców przełajowych ASICS.  Jej ergonomiczna konstrukcja oparta jest na trójwymiarowej technologii ruchu ciała, dzięki czemu zapewnia doskonałą swobodę ruchów, a jednocześnie można ją nosić pod plecakiem lub na nim. Laserowo wycinane otwory wentylacyjne zostały strategicznie umieszczone w obszarach wytwarzających ciepło.

Projekt kaptura obejmuje potrójną regulację oraz wszytą opaskę na głowę. Dzięki tym właściwościom jest on wygodny i praktyczny przy wietrznej, deszczowej pogodzie. Ponadto kurtka ta uszyta jest z lekkiej tkaniny i ma wytrzymałe, wodoodporne wykończenie.

Zadaniem szortów FujiTrail jest zapewnienie biegaczom komfortu podczas ich wypraw przełajowych. Zostały uszyte z tkaniny odpornej na pot, dzięki czemu zachowują suchość i lekkość zarówno podczas, jak i po biegu. Wewnętrzne spodenki i talia zostały wykonane z miękkiej oraz oddychającej tkaniny, która wyposażona jest w technologię antyodorową, pomagającą zachować świeżość na dłużej.

Ich ergonomiczny design został oparty na trójwymiarowej analizie ruchów, która zapewnia swobodę ruchów podczas biegania po wzniesieniach, ale także po płaskim terenie. Spodenki te mają również nowy system zaciskania talii, co czyni je łatwiejszymi w regulacji podczas ruchu. Posiadają wygodne kieszenie nadające się świetnie do chowania w nich żeli, rękawiczek i mniejszych przedmiotów.

Gdzie kupić? Za ile?

Nowa kolekcja jest dostępna w sprzedaży na ASICS.com, ButyJana.pl oraz w Sklepach Biegacza. Buty kosztują 550 złotych, kurtka 770 zł a spodenki 315 złotych.

Źródło: ASICS