20. PKO Poznań Maraton pokazał jubileuszową koszulkę

Organizatorzy 20. PKO Poznań Maratonu przedstawili projekt koszulki technicznej, którą w swoich pakietach znajdą uczestnicy biegu zaplanowanego na 20 października. Partnerem technicznym poznańskiego maratonu jest firma 4F.

Organizatorzy podkreślają, że koszulka wykonana zostanie z lekkiego, oddychającego, bezszwowego materiału, który minimalizuje ryzyko podrażnień wywołanych długotrwałym wysiłkiem.

Oficjalna koszulka jubileuszowego maratonu będzie w granatowym kolorze, przełamanym złotą wstęgą, która pełni rolę osi czasu. Został umieszczony na niej kolaż z historycznymi zdjęciami, z poprzednich edycji biegu.

W tej samej szacie graficznej zawodnicy otrzymają także wielofunkcyjny komin, który podczas jesienno-zimowej aury służyć może jako ochrona na szyję lub głowę.

– Tegoroczna propozycja podyktowana jest przede wszystkim wysokimi oczekiwaniami biegaczy, którzy w sposób szczególny chcą uczcić biegowe święto. Chcemy, by każdy czuł dumę nosząc i biegając w koszulce czy to już podczas maratonu czy na co dzień – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor biegu. – Dla nas jest bardzo odświętna, to niepowtarzalny projekt – dodaje.

Internetowe zapisy na 20. PKO Poznań Maraton trwają do 19 października lub do osiągnięcia maksymalnego limitu opłaconych zgłoszeń, który w tym roku wynosi 6 tysięcy. Aktualnie na liście startowej znajduje się prawie 5,5 tysiąca biegaczy.

Formularza zgłoszeniowy  znajduje się na tej stronie internetowej. Do 13 września opłata startowa wynosi 160 zł.

mat pras.