Już w piątek Coccodrillo Champion Kids Duathlon Czempiń 2021

Już w najbliższy piątek, 17 września mali miłośnicy sportu mogą wziąć udział w Coccodrillo Champion Kids Duathlon Czempiń 2021. Podobnie jak w poprzednich latach to właśnie zawody dla dzieci i młodzieży otwierają największą imprezę duathlonową w Polsce i jedną z największych w Europie.

Coccodrillo Champion Kids Duathlon to impreza towarzysząca i poprzedzająca Champion Man Duathlon Czempiń, największe zawody duathlonowe w Polsce. Od pierwszej edycji, która odbyła się w 2016 roku sponsorem tytularnym Champion Kids Duathlon jest firma Coccodrillo — znana rodzicom polska marka ubrań dla niemowląt i dzieci do 14 roku życia. Zawodom towarzyszy akcja charytatywna na rzecz działającego w Czempiniu, stowarzyszenia JASIEK, które wspiera osoby chore oraz niepełnosprawne.

– Coccodrillo Champion Kids Duathlon to doskonała przygoda dla każdego dziecka, które rozpiera energia. Podczas zawodów młodzi sportowcy będą mogli sprawdzić się w niecodziennym wyzwaniu i poczuć ducha rywalizacji zgodnie z zasadami fair play — mówi Paulina Żaczyk z firmy Coccodrillo.

Zawody odbędą się w piątek 17 września w godzinach popołudniowych. W zmaganiach mogą wziąć udział dzieci już od 1. roku życia, a ponieważ najmłodsi zawodnicy nie mają jeszcze swoich czasówek, mogą skorzystać z chodzików, taczek oraz innych sprzętów — liczy się przede wszystkim uśmiech zawodników i dobra zabawa. Na młodych śmiałków czeka pakiet sportowy wraz z pamiątkową koszulką ufundowaną przez firmę Coccodrillo. Chcąc zgłosić udział dziecka w zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Jak co roku zawody rozpoczną zmagania najmłodszych sportowców w wieku 1-2 lata (Kids 1) oraz 3-4 lata (Kids 2). W obydwóch kategoriach najważniejsza jest zdrowa rywalizacja i zachowanie zasad fair-play, dlatego wszystkie dzieci do 4. roku życia, które dotrą na linie mety są zwycięzcami. Wspomniane kategorie wiekowe — Kids 1 oraz Kids 2, a także Kids 3 (sportowcy w wieku 5-6 lat), będą zaczynały zawody od jazdy na rowerze, a kończyły je biegiem. Natomiast, starsi zawodnicy (7-15 lat) wystartują w klasycznym duathlonie, czyli: bieg-rower-bieg.

Źródło: GoodOnePR