Maraton Warszawski można pobiec w sztafecie. Trwają zapisy

Trwają zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską, która odbędzie się 26 września w ramach 43. Maratonu Warszawskiego. Wystarczy zebrać trzyosobową drużynę, aby wspólnie poczuć atmosferę wielkiego biegu.

Tegoroczny Maraton Warszawski dostarczy biegaczom i biegaczkom wielu wrażeń. W ostatnią niedzielę września, Warszawa zmieni się w stolicę biegaczy. Tysiące sportowych entuzjastów rozpocznie bardzo indywidualną walkę z kilometrami dzielącymi ich od mety.

Tego samego dnia odbędzie się także Bridgestone Sztafeta Maratońska, do której można się zapisać do 12 września na oficjalnej stronie Maratonu Warszawskiego. Bieg współorganizowany przez Bridgestone to okazja dla 300 drużyn, aby razem przebiec królewski dystans. Trzyosobowe zespoły podzielą pomiędzy sobą 42 km i 195 m, pierwsza zmiana będzie miała 14 kilometrów do przebiegnięcia, druga 10 km, a trzecia 18 km.

Maraton Warszawski ruszy o godzinie 8:00 z ul. Konwiktorskiej przy stadionie Polonii i zakończy się w miasteczku maratońskim przy Multimedialnym Parku Fontann. Zawodnicy biorący udział w Sztafecie Bridgestone rozpoczną bieg w tym samym miejscu, co maratończycy i dobiegną do mety zlokalizowanej na Wisłostradzie obok ulicy Boleść.

„Udział w Bridgestone Sztafecie Maratońskiej to doskonały sposób na aktywny niedzielny poranek, który można spędzić ze swoją wymarzoną drużyną: z przyjaciółmi, z rodziną czy ze znajomymi z pracy” – czytamy w komunikacie, który dotarł do naszej redakcji.

red

fot. Sportografia.pl