Najlepsze zegarki do biegania

Bez względu na to, czy doświadczonym sportowcem, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z aktywnością fizyczną zegarek do biegania może wspomóc każdy trening. Dzięki funkcjom śledzenia wydajności, w tym GPS, monitorowaniu tętna, a czasem szacunkiem VO2 max, czasomierz będzie Cię inspirować do osiągania lepszych wyników.

Dlaczego zegarki do biegania są popularne?

Wiele osób chce zadbać o siebie, wprowadzić różne zmiany w swoim życiu. Wiąże się to również z chęcią biegania. Zegarek dla biegaczy z pewnością ułatwia codzienny trening i oznacza, że wszystkie najważniejsze informacje są zawsze pod ręką (dosłownie). Ważne jest, aby pamiętać, że taki zegarek do biegania jest przede wszystkim przeznaczony do monitorowania codziennej aktywności. W innych przypadkach takie akcesoria służą głównie do odbierania powiadomień z telefonu. Pozostają one również używane, jako zwykłe zegarki na rękę.

Jakie są najważniejsze cechy zegarków do biegania?

GPS jest absolutnie kluczowy dla dedykowanego zegarka do biegania. Możliwość monitorowania tętna podczas biegania jest kolejną popularną funkcją, zwłaszcza jeśli chcesz, aby tracker tworzył treningi biegowe w oparciu o Twoje osobiste poziomy sprawności. Ważna pozostaje również żywotność baterii – sprawdź, jak długo zegarek wytrzymuje przy najdokładniejszym ustawieniu GPS. Wybrane zegarki do biegania zapewniają aż 24 godzin korzystania z GPS na jednym ładowaniu.

Na jakie inne funkcje należy zwrócić uwagę?

Możliwość tworzenia i śledzenia ustrukturyzowanych treningów na zegarku jest przydatna dla wielu biegaczy, zwłaszcza jeśli podążasz za planem treningowym, który przełącza się między długimi, stałymi wysiłkami i interwałowymi sesjami sprinterskimi. Bardziej zaawansowane zegarki zapewnią również lepszy wgląd w trening — na przykład szacując VO2  wraz z czasem, jaki powinieneś spędzić na regeneracji przed następnym biegiem.

Szukając zegarka do biegania warto także zwrócić uwagę na łączność Bluetooth. Dzięki temu zegarek może korzystać z danych z zewnętrznych czujników oraz przesyłać zebrane dane na telefon. Wreszcie, jeśli korzystasz z aplikacji do biegania — czy to Strava, Nike + Run Club, MapMyRun, Runkeeper lub którykolwiek będziesz mógł w pełni korzystać z ich funkcji.

Autoryzowany sklep z zegarkami do biegania znajdziesz: https://www.zegarek.net/zegarki/do-biegania.html

Dodatkowe funkcje w zegarkach do biegania

Poza tym najwygodniejszą funkcją dla większości biegaczy jest miejsce na muzykę lub możliwość łączenia się z usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak Spotify, eliminując potrzebę noszenia ze sobą smartfona lub odtwarzacza MP3 podczas biegania. Inną przydatną funkcją jest możliwość płacenia NFC, aby kupować rzeczy podczas biegania.

Najlepsze marki zegarków do biegania

Zegarki Timex Amerykańska marka  proponuje specjalną kolekcję Ironman dla wszystkich entuzjastów biegania. Proste, ergonomiczne modele skupiają się na najpotrzebniejszych funkcjach do wygodnego i efektywnego treningu lub rekreacyjnego joggingu. Utrzymane w sportowym designie o wielu kolorach zegarki Timex, wyposażone są w cyfrowy wyświetlacz umożliwiający szybkie i łatwe sprawdzenie czasu oraz wyników. Solidna konstrukcja obudowy zapewnia bezpieczne trzymanie się zegarka na nadgarstku, w trakcie użytkowania w warunkach outdoorowych.

Smartwatche Suunto Dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe, w tym również bieganie — warto polecić zaawansowane zegarki Suunto. Szwajcarska marka proponuje nam bowiem profesjonalne urządzenie do mierzenia wyników naszych zmagań i wspierających nas w treningach. Wbudowane w smartwatche programy treningowe, krokomierz, czy nawet monitoring snu pozwalają zaplanować ćwiczenia i stale obserwować swoje postępy. Nowoczesne wzornictwo smartwatchy Suunto powoduje, że sprawdzą się one równie dobrze w codziennych warunkach. Tutaj też w wybranych modelach mamy możliwość płacenia z poziomu nadgarstka i odbierania w podobny sposób połączeń.

Zegarki Casio Szukając dobrego zegarka do biegania, warto skierować nasz wzrok w stronę zegarków Casio. Japoński producent w korzystnej cenie oferuje bardzo szeroki wybór sportowych czasomierzy na wysokim poziomie technicznym. W szeregach japońskiej firmy znajdują się bowiem uważane za najbardziej wytrzymałe zegarki na świecie G-SCHOKI i ich damski odpowiednik Baby-G. Bardzo solidna konstrukcja w połączeniu z funkcjami timera, krokomierzu oraz wysokiej wodoszczelności umożliwia wykorzystywanie zegarków w trakcie joggingu, triathlonu, czy mieszanych sportów.

Artykuł partnera