Znamy trasę! 13. Półmaraton Warszawski ominie centrum miasta

Organizatorzy 13. Półmaratonu Warszawskiego właśnie ogłosili przebieg trasy. W tym roku w dużej części będzie przebiegać przez Pragę, po drodze będą dwa mosty, a bieg wystartuje i zakończy się w całkiem nowych miejscach. Ten jeden z największych półmaratonów w Polsce odbędzie się 25 marca, w ostatnią niedzielę miesiąca. 

Uczestnicy 13. Półmaratonu Warszawskiego będą mieli możliwość rywalizacji na wybrzeżach po obu stronach Wisły oraz dokładniejszego niż przy poprzednich edycjach wydarzenia zwiedzenia Pragi. Start biegu zlokalizowany został na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej, skąd trasa została wytyczona w kierunku Placu Wilsona. Stamtąd ulicą Gwiaździstą bieg ruszy pod park przy Lesie Bielańskim. Następnie, zacznie się powrót na południe. Trasa półmaratonu poprowadzi przez Wybrzeże Gdyńskie a następnie Wybrzeże Gdańskie. Później biegacze okrążą miejsce startu i pobiegną Mostem Gdańskim na drugą stronę Wisły w kierunku Pragi, po czym skierują się Wybrzeżem Helskim na południe.

 

Ze starej Pragi trasa odbije na wschód, by później ulicą Jagiellońską i Zamoyskiego zwiedzać prawobrzeżną Warszawę. Kolejnym krokiem będzie pokonanie Mostu Świętokrzyskiego i dostanie się na Powiśle. W tym miejscu uczestnicy biegu będą mogli powoli już witać się z metą. Pozostanie im do przebiegnięcia tylko Wybrzeże Kościuszkowskie (w kierunku południowym), zwrot na północ, aby Wybrzeżem Gdańskim dotrzeć na linię mety.

Warto podkreślić, że tegoroczny koniec trasy został zlokalizowany w miejscu, które pozwala na obsługę bardzo dużej liczby biegaczy oraz kibiców.

– Nowa trasa z pewnością sprawi dużo przyjemności biegaczom startującym u nas regularnie, jak i tym którzy pobiegną z nami pierwszy raz. Warszawa, a zwłaszcza jej praska część może przez wielu zostać odkryta na nowo. Duża przestrzeń w strefie mety, którą udało nam się zapewnić, jest idealna na przyjęcie kilkunastu tysięcy biegaczy, a wszystkim półmaratończykom pozwoli komfortowo i wygodnie spędzić czas po wytężonym wysiłku. Zachęcam wszystkich do udziału w biegu! – komentuje Marek Tronina, dyrektor Fundacji Maraton Warszawski.