Niedziela z Silesia Marathon. Padnie rekord frekwencji?

Organizatorzy Silesia Marathonu poinformowali, że na listach startowych trzynastej edycji imprezy znajduje się ponad 8 tysięcy uczestników. Biegowe święto na Górnym Śląsku odbędzie się już w tę niedzielę, 3 października. Zawodnicy wystartują na trzech dystansach:  ultramaratonu (50 km), maratonu i półmaratonu.

Szczęśliwa trzynastka

Silesia Marathon to największa impreza biegowa regionu. To już trzynasta edycja tego niezwykłego wydarzenia. Trzynastka okazała się szczęśliwa, bo jeszcze nigdy śląski maraton nie zebrał tak licznego grona zawodników na starcie imprezy.

Zawodnicy wystartują spod bram Stadionu Śląskiego i pobiegną przez, Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Bieg kończy się na bieżni Stadionu Śląskiego, który tego dnia będzie otwarty dla kibiców.

Foto: Rafał Rusek / PressFocus

– Sprzedaliśmy wszystkie pakiety startowe. Bardzo cieszy zaufanie jakim obdarzają nas biegacze. Na Śląsk dociera także coraz więcej osób spoza regionu, którzy cenią sobie wyjątkowość naszej imprezy. Każdego kusi także niezwykła meta usytuowana na legendarnym obiekcie – mówi Bohdan Witwicki, dyrektor Silesia Marathon.

Tegoroczna edycja obchodzona jest w setną rocznicę zakończenia Powstań Śląskich. To oznacza także finał Triady Biegowej Powstań Śląskich. Inicjatywy, której celem jest uczczenie poprzez sport pamięci o bohaterach tamtych czasów. Osoby, które w okresie ostatnich 3 lat wzięły udział w minimum trzech biegach uhonorowane zostaną wyjątkowymi, pamiątkowymi statuetkami.

W przeddzień imprezy głównej odbędzie się także Silesia Minimarathon o Puchar Radia RMF FM. Trasa tego biegu zostanie poprowadzona alejkami Parku Śląskiego, a udział w nim wezmą osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.

Niezłomni organizatorzy

Silesia Marathon słynie z dobrej organizacji i niezłomności jej organizatorów. Mimo zmieniających się przepisów imprezę udaje się organizować nieprzerwanie rok po roku. Jest to jeden z nielicznych biegów w Europie, który odbywa się w niezmienionej formule w tym, jak i poprzednim roku. W trudach organizacji przedsięwzięcie nieprzerwanie wspiera Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. To już trzeci rok współpracy z Województwem Śląskim, które jest głównym partnerem imprezy.

Jak co roku Silesia Marathon angażuje sporą cześć miast, przez które przebiega trasa. Zawody organizowane są na terenie Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa.

Na tej stronie internetowej organizatorzy przedstawili szczegółowy wykaz ulic zamykanych w dniu imprezy na czas biegu i zmiany w organizacji ruchu samochodów.

Źródło: Silesia Marathon

Fot. Rafal Klimkiewicz / EDYTOR.net