Nowe szaty modelu New Balance 1080v11

Biegowy hit poprzedniego sezonu oraz but roku według Sklepu Biegacza pojawił się właśnie w nowych wersjach kolorystycznych: błękitnej dla kobiet oraz neonowej i niebieskiej dla mężczyzn. Model 1080 v11 wykorzystuje podeszwę Fresh Foam X, która łączy w sobie kombinację komfortu i dynamicznego odbicia, przy jednoczesnym zachowaniu uczucia miękkości i stabilizacji. 

Seria 1080 to najlepiej amortyzowane buty treningowe New Balance przeznaczone na twarde nawierzchnie. To model znany z niskiej wagi, komfortu i energicznego odbicia przy jednoczesnym zachowaniu uczucia miękkości. W nowej odsłonie tego buta wprowadzona została ulepszona podeszwa Fresh Foam X. Zdaniem producenta zapewniło to jeszcze większy zwrot energii i poczucie komfortu.

Drop, czyli różnica spadku wysokości między pomiędzy piętą a przednią częścią stopy wynosi w tym modelu 8 mm. Jak na treningówkę waga jedenastej wersji 1080 jest całkiem niska, znacznie poniżej 300 g. Damski w rozmiarze 39 waży 230 g, a męski 42,5 to waga 271 g.

W oczy rzuca się dopracowany design oraz powiększone logo N, które stanowi dodatkowe wsparcie dla śródstopia. Zarówno model damski, jak i męski pojawią się w odważnych zestawieniach kolorystycznych wykorzystujących odcienie błękitu i granatu.

Co nowego oprócz koloru?

Poprzednie modele NB 1080 zbierały sporo nagród i wyróżnień, m.in. tytuł „Buta Roku” według Sklepu Biegacza. Projektanci amerykańskiej marki jednak nie spoczywają na laurach i do nowej wersji wprowadzili kilka ulepszeń. W jedenastej odsłonie dopasowująca się do stopy strefowa cholewka HypoKnit została nieznacznie zmodyfikowana. Zapewnia więcej miejsca na palce, a splot tkaniny stał się grubszy, dzięki czemu jest ona bardziej wytrzymała, nie tracąc jednocześnie wysokiego poziomu oddychalności. Wciąż doskonale opina stopę, niezależnie od jej budowy.

Tył buta to charakterystyczny, elastyczny i dopasowany do stopy zapiętek UltraHeel, do którego budowy wykorzystano mniej materiału niż w generacji v10. W naturalny sposób dopasowuje się on do stopy, nie krępując ruchów i nie blokując ścięgna Achillesa.

Charakterystyczne heksagonalne grawerowanie podeszwy środkowej, które pojawiło się w poprzedniej wersji, zwiększając elastyczność i zmniejszając wagę, tym razem wykonane zostało za pomocą lasera, co nadało butom wyjątkowego wyglądu. Gumowa podeszwa zewnętrzna daje użytkownikowi jeszcze większą przyczepność, zapewnia łagodniejsze lądowanie na twardym podłożu oraz płynniejsze przetoczenie stopy.

Gdzie kupić? Za ile?

Buty 1080 v11 są już w sprzedaży i kosztują 649,99 złotych. Na razie na nbsklep.pl można kupić jedynie modele męskie – M1080C11 oraz M1080H11. 

Producent informuje, że model damski W1080L11 pojawi się w sprzedaży w drugim tygodniu września.

Źródło: NewBalance