adidas Runners Warsaw opuszczą Powiśle. Nowa baza w sercu stolicy

Po 5 latach działania na Solcu społeczność adidas Runners Warsaw przeniesie się do nowej bazy. Od początku września centrum treningowe adidas będzie mieścić się na najwyższym piętrze nowego sklepu niemieckiej marki przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie.

Społeczność adidas Runners Warsaw świętowała w styczniu swoje pięciolecie. W tym czasie zdążyła solidnie wydeptać lokalne biegowe ścieżki, a także ugruntować swoją pozycję w biegowym krajobrazie stolicy.

– Przed nami duża zmiana i niejedna łezka zakręci się w oku, kiedy będziemy opuszczać Runbase na Solcu, jednak kierunek zmian jest niezwykle ekscytujący. Przed nami okres przejściowy, przypadający w większości na miesiące wakacyjne, kiedy będziemy trenować głównie w plenerze oraz online. Od września wprowadzamy się natomiast do naszego nowego domu w samym sercu Warszawy. Będzie o nas głośno, gwarantuję to i zapraszam wszystkich do dołączenia do adidas Runners Warsaw – mówi Paweł Machowski, kapitan społeczności.

Nowa baza zostanie stworzona na najwyższym piętrze nowego sklepu adidas w Domach Towarowych Wars Sawa naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki. Machowski zapewnia, że społeczność adidas Runners nie będzie angażowana w jego działalność. Zachowane natomiast mają być wszystkie funkcje i klimat znane z bazy na Solcu.

– Przenosimy wszystkie meble i sprzęt sportowy. Na miejscu będziemy mieli strefę chill, salę treningową z widokiem na Pałac Kultury, szatnie i prysznice, a także wiele nowości – informuje.

Ostatni raz na Solcu społeczność adidas Runners Warsaw trenować będzie 21 kwietnia. W kolejnych miesiącach zajęcia odbywać będą się na zewnątrz i online. Za dwa tygodnie zostanie ogłoszony grafik, w którym będą wskazane nowe lokalizacje treningów. Cały zespół trenerów pozostaje bez zmian. Nowa baza adidas przy ulicy Marszałkowskiej ruszyć ma na początku września.

red