Ultras Oliwski ma apetyt na więcej

W ubiegły weekend w Gdańsku odbyła się pierwsza edycja imprezy biegowej Ultras Oliwski. Dopisała frekwencja, organizacja i pogoda. Impreza rozbudziła apetyt na kolejne edycje, co podkreślało wielu uczestników i kibiców zapowiadając swój udział w przyszłym roku.

Trasy Ultrasa Oliwskiego zostały wytyczone w lasach oliwskich, na trzech różnych dystansach: 21 km w Bieg głównym, 9 km w biegu medium – OBC Run, oraz 7 km w konkurencji Nordic Walking. Na starcie dopingował wszystkich ambasador tegorocznej edycji – maratończyk i lekkoatleta Radosław Dudycz, a imprezę poprowadził dziennikarz i pasjonat biegów – Tomasz Galiński.

Impreza odbyła się w ramach VIVA OLIWA, corocznego święta mieszkańców i ich gości. Dzięki temu zyskało ono nowe, sportowe oblicze i obok koncertów, wystaw, kiermaszów, różnorodnej oferty gastronomicznej i pchlich targów, identyfikuje Oliwę jako jedną z prężniej rozwijających się pod względem samorządności dzielnic Gdańska. Celem imprezy, co podkreślali organizatorzy, była promocja aktywnego wypoczynku i integracja lokalnej społeczności.

W Miasteczku Biegowym przy Stawie Młyńskim, na rodziny i przyjaciół uczestników czekał szereg atrakcji, w tym animacje i strefy sportowe dla dzieci, muzyka na żywo, strefa gastronomiczna oraz strefa wypoczynku – Garden Party. Dla najmłodszych odbyły się również biegi krótkie, w których każdy uczestnik nagradzany był pamiątkowym medalem.

Kto pierwszy na mecie?

Bieg główny wygrał Łukasz Gołaszewski, który pokonał trasę w niecałe 1h 29 min, a najszybsza wśród kobiet była Agnieszka Baranowska.  W biegu medium – OBC Run zwyciężył Mateusz Gajewski, a w kategorii kobiet Marta Łagownik. Organizatorzy nagrodzili zwycięzców statuetkami, czekami pieniężnymi oraz voucherami od sponsorów.

– Ogromnie cieszę się, że tak wiele osób wzięło udział w pierwszej edycji biegu, a także z wysokiego poziomu zawodów i świetnych wyników uczestników. Zebraliśmy dużo pozytywnych opinii i już zaczynamy pracę na przyszłoroczną edycją, która również odbędzie się we wrześniu! – mówi Arkadiusz Stolarski, prezes Agencji LIVE, organizator biegu.

Źródło: LIVE