Ekonomiczna Piątka finiszuje z zapisami. Pakiet kosztuje tylko 30 złotych

W dwunastej edycji Ekonomicznej Piątki, tradycyjnego biegu o puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na dystansie 5 km weźmie udział kilkuset uczestników. Uczestnicy do pokonania będą mieli pętlę wokół Jeziora Maltańskiego. Zapisy trwają tylko do 28 marca.

Ostatnie dni zapisów

Tegoroczna edycja Ekonomicznej Piątki wystartuje w niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 12:00 sprzed trybuny głównej toru regatowego nad Jeziorem Maltańskim. W imprezie obowiązuje limit 800 osób. Zapisy na bieg trwają na stronie ue.poznan.pl. Pakiet startowy kosztuje 30 złotych.

Oprócz biegu odbędzie się również dziewiąta edycja marszu o puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zawodnicy, którzy spróbują swoich sił podczas nordic-walkingu, będą mieli do pokonania ten sam dystans, co biegacze.

– Historia rozgrywania biegów na Uniwersytecie Ekonomicznym sięga lat 80-tych XX w. Bardzo cieszę się, że ta tradycja jest stale kontynuowana, a na listach startowych widzę nie tylko przedstawicieli naszej uczelnianej społeczności, ale także wielkopolskich sympatyków biegania. To wspaniałe wydarzenie gwarantujące sportowe emocje i budujące relacje. Warto tam być – mówi prof. dr hab. Maciej Żukowski, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

fot. Antonia Sznejweis

Szybka trasa wokół jeziora

Ekonomiczna Piątka organizowana przez UEP, Klub Biegacza UEP i AZS UEP pod patronatem prezydenta Poznania co roku przyciąga na start setki osób. W zawodach co roku uczestniczą władze uniwersytetu oraz liczna reprezentacja pracowników i studentów poznańskiej uczelni.

Atutem biegu jest szybka i płaska trasa o długości 5 km, która posiada atest PZLA, a zatem można na niej bić rekordy życiowe. Najszybciej  w historii imprezy pętlę wokół Jeziora Maltańskiego pokonał w 2014 roku Mateusz Maik (14:42) oraz Patrycja Talar (17:08) dwa lata temu.

Ekonomiczna Piątka to nie jedyne wydarzenie biegowe, z którego znany jest UEP. Sportową formę można też sprawdzić podczas Biegu po schodach Collegium Altum.

Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, red

fot. w nagłówku Antonia Sznejweis