IRONMAN ogłosił terminy zapisów na imprezy w 2022 roku

Znamy terminy otwarcia rejestracji na przyszłoroczne zawody pod szyldem IRONMAN w Polsce. Już 2 listopada uruchomione zostaną zapisy na Enea IRONMAN Gdynia, a 7 grudnia rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń na Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. W obu przypadkach równolegle ruszą rejestracje na wyścigi towarzyszące.​

Warszawa i Gdynia

W 2022 roku w Polsce odbędą się cztery wyścigi pod szyldem IRONMAN. Po sukcesie debiutanckiej edycji Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, wielki triathlon powraca także do stolicy, a w jego programie znajdzie się też popularna „olimpijka”, czyli Citi Handlowy 5150 Warsaw. Emocje na stołecznych ulicach czekają na triathlonistów już 12 czerwca 2022 roku.

Poza pływaniem w Zalewie Zegrzyńskim i bardzo szybką trasą kolarską, największą atrakcją tej imprezy jest bez wątpienia odcinek biegowy, poprowadzony ulicami Starego i Nowego Miasta, z metą w Multimedialnym Parku Fontann. Te walory turystyczne sprawiły, że już w pierwszej edycji wydarzenia ponad 40% startujących stanowili goście z zagranicy, którzy przy okazji zawodów mogli poznać polską stolicę.

W wakacje cykl przeniesie się nad polskie morze. Wzorem tegorocznej rywalizacji, również w 2022 roku triathloniści będą mieli okazję do startu w Gdyni, w zawodach na pełnym dystansie IRONMAN. 7 sierpnia „ludzie z żelaza” będą mieli do pokonania 3,8 km pływania w Morzu Bałtyckim, 180 km jazdy na rowerze po pagórkowatej i malowniczej trasie po Kaszubach oraz 42,2 km biegu gdyńskimi ulicami.

Finisz tradycyjnie będzie miał miejsce na Plaży Miejskiej, co jest gwarancją wielkich emocji potęgowanych aplauzem licznej grupy kibiców. Oczywiście, przyszłoroczna edycja imprezy to także zawody na dystansie tzw. połówki, czyli Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz zmagania indywidualne i sztafetowe w Sprint Triathlon Gdynia.

Rejestracja na imprezy w Gdyni i w Warszawie ruszy odpowiednio 2 listopada i 7 grudnia na portalu SlotMarket.pl.

Co się zmieni w 2022 roku?

Organizatorzy imprez IRONMAN w Polsce planują w przyszłym roku kilka istotnych udogodnień dla zawodników, w porównaniu do tegorocznych zawodów w Gdyni i Warszawie.

– Stopniowo będziemy odkrywać kolejne karty, ale już teraz mogę zdradzić, że planujemy dość istotnie zmodyfikować godziny startu poszczególnych wyścigów, aby były one bardziej przyjazne zarówno dla triathlonistów, jak i wspierających ich rodzin czy kibiców – mówi Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy zawodów. – Planujemy zatem nieco przesunąć godziny startów w Warszawie, aby ułatwić zawodnikom poranną logistykę związaną z dojazdem nad Zalew Zegrzyński. Natomiast w Gdyni można się spodziewać znaczącego przesunięcia godziny startu wyścigu Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, dzięki czemu pierwsi zawodnicy finiszować będą w godzinach okołopołudniowych, co pozwoli większej grupie kibiców podziwiać ich na mecie – zapowiada rzecznik prasowy.

Organizatorzy liczą także, że przyszły sezon będzie już w znacznie mniejszym stopniu naznaczony ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19. Dzięki temu obie imprezy będą mogły zagwarantować zawodnikom i kibicom podobny, a nawet wyższy poziom emocji, atrakcji i komfortu, jak przed pandemią.

Nadal najtaniej w Europie

Przygotowania i start w zawodach triathlonowych wiążą się nierzadko z dość dużymi nakładami finansowymi ze strony uczestników. Jednocześnie realizacja tak skomplikowanych zawodów w dużych miastach, uwzględniając najwyższe standardy organizacyjne IRONMAN, pociąga za sobą ogromne koszty organizacyjne.

– Robimy wszystko, aby pomimo stałego i coraz szybszego wzrostu kosztów organizacyjnych, utrzymać ceny pakietów startowych na możliwie atrakcyjnym poziomie – mówi Łukasz Maleszewski. – Mogę zapewnić, że w sezonie 2022 polskie imprezy IRONMAN i IRONMAN 70.3 będą nadal najtańsze w Europie, choć wpisowe nieznacznie wzrosną względem cen z minionego sezonu. Miła niespodzianka czeka zawodników startujących w Citi Handlowy 5150 Warsaw – tam bowiem planujemy nieznacznie obniżyć cenę za udział w zawodach. Natomiast opłaty startowe Sprint Triathlon Gdynia pozostaną na niezmienionym poziomie. Mamy nadzieję, że to będzie dodatkowa zachęta dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z triathlonem i chcą zmierzyć się z tymi krótszymi dystansami – zaznacza Łukasz Maleszewski.

Podobnie jak w poprzednich latach, najlepszy zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych na zawodach w Warszawie i Gdyni będą mogli uzyskać tzw. „sloty” uprawniające do startu w Mistrzostwach Świata IRONMAN lub IRONMAN 70.3. Zarówno na pełnym dystansie w Gdyni, jak i na obu „połówkach”, do zdobycia będzie minimum 30 slotów.

The IRONMAN Group, właściciel marek IRONMAN, IRONMAN 70.3 oraz 5150 Triathlon Series, to największy operator masowych imprez sportowych na świecie, obsługujący rocznie ponad 1 mln uczestników imprez ze swojego globalnego portfolio.

Źródło: Sport Evolution