Ostatni akord cyklu #RUNGDN. Będą biegać po Hevelianum

Kto miał okazję biegać kiedyś po fortyfikacjach na Gradowej Górze ten wie, że widok na panoramę Gdańska, towarzyszący zawodom bądź treningowi, zapiera dech w piersiach. Dlatego nie ulega wątpliwości, że do uczestnictwa w ostatniej w tym roku imprezy z cyklu #RUNGDN nie będzie trzeba nikogo dodatkowo mobilizować. Bieg w Hevelianum odbędzie się 16 października o godzinie 11:00.

Tegoroczny cykl imprez #RUNGDN cieszył się u biegaczy dużą popularnością, a uczestnicy cieszyli się z okazji, że znowu mogą rywalizować i poczuć dreszcz sportowych emocji. Gdański Ośrodek Sportu również robił wszystko, żeby zawody rozgrywane były w ciekawych lokalizacjach i tak samo będzie w ostatnim tego roku starcie cyklu.

– Ci którzy znają to miejsce, wykorzystają szansę, żeby poczuć atmosferę tego miejsca w trybie startowym. Ci natomiast, którzy nie mieli jeszcze szansy lub sprzyjających okoliczności, żeby pobiegać po Hevelianum, bez wątpienia powinni skorzystać z nadarzającej się okazji – zachęcają organizatorzy.

Trasa licząca 5 kilometrów składa się z dwóch pętli o długości około 2.5 km. Nie posiada atestu PZLA, a dystans został odmierzony za pomocą urządzenia GPS. Limit startujący wynosi 250 uczestników – decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata startowa wynosi 29 złotych bez pakietu startowego lub 55 złotych z kolekcjonerskimi gadżetami od New Balance. Zapisy na bieg prowadzone są na tej stronie internetowej.

Źródło: Gdański Ośrodek Sportu

fot.  Łukasz Golowanow – Praca własna, CC BY 3.0,