Ostatnie 350 miejsc na 13. PKO Poznań Półmaraton

Lista startowa 13. PKO Poznań Półmaratonu, który odbędzie się 17 października szybko zapełnia się nazwiskami kolejnych biegaczy. Do osiągnięcia limitu 5,5 tysiąca uczestników pozostało jeszcze tylko około 350 wolnych miejsc. Internetowe zapisy na bieg stacjonarny będą przyjmowane do 14 października, chyba że wcześniej rozejdą się wszystkie pakiety startowe z dostępnej puli.

Od chwili, gdy ostatni zawodnik dotarł do mety 12. PKO Poznań Półmaratonu dzisiaj minęły dokładnie 904 dni. Mało kto wtedy przewidywał, że na kolejny wystrzał startera w Poznaniu przyjdzie nam czekać aż tak długo.

W ubiegłym roku bieg nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa, ale w tym roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji uznały, że możliwa jest organizacja masowego biegu w sercu stolicy Wielkopolski. Aby zapewnić wszystkim uczestnikom pełne bezpieczeństwo organizatorzy wprowadzili zasadę, że  na starcie półmaratonu w formie stacjonarnej będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia. W Poznaniu pobiec będą mogli również ozdrowieńcy, a także osoby z przeciwskazaniami do szczepień przeciw COVID-19.

Trwają ostatnie przygotowania

Organizatorzy 13. PKO Poznań Półmaratonu już odliczają dni do startu biegu. Trwają ostatnie przygotowania, uczestnicy znają już trasę półmaratonu, a także wzór oficjalnej koszulki i medalu, który czekać będzie na nich na mecie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wszyscy chętni, zaszczepieni i niezaszczepieni mogą wystartować w wirtualnej wersji półmaratonu.  To bieg, w którym uczestnik sam wybiera trasę i pokonuje ją indywidualnie korzystając z aplikacji wskazanej przez organizatorów. Z wyzwaniem będzie można się zmierzyć w dniach 11-17 października, a zapisy na wirtualny półmaraton będą otwarte aż do godziny 12:00 w ostatnim dniu zmagań.

Wciąż można się zapisać

Zapisy na półmaraton stacjonarny i wirtualny trwają na tej stronie internetowej. Pakiet startowy na bieg masowy do 14 października kosztuje 120 złotych. W dniach 15-16 października jego cena wzrośnie do 150 złotych, a rejestracja na bieg będzie prowadzona wyłącznie w Biurze Zawodów. Oczywiście pod warunkiem, że zapisy nie zostaną wcześniej zamknięte z powodu wyczerpania puli dostępnych miejsc. Poza tym organizatorzy przygotowali cztery różne propozycje pakietów na rywalizację wirtualną w cenach od 65 do 85 złotych.

red

fot. Adam Ciereszko