Oto medal i koszulka 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Organizatorzy 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego zaprezentowali na konferencji prasowej oficjalne koszulki oraz medal, jaki na uczestników biegu czekać będzie na mecie. Półmaraton w Grodzie Kraka już w najbliższą niedzielę, 17 października. 

7. Cracovia Półmaraton Królewski odbędzie się pod hasłem „Na dłuższą metę”, które znalazło się na koszulkach dostarczonych przez firmę ASICS, sponsora technicznego imprezy.

– Chcemy podkreślić relacje pomiędzy nami – organizatorami a biegaczami. Jesteśmy ze sobą na dobre i złe, właśnie na dłuższą metę. Mamy z nimi dłuższe i silne relacje pozwalające być razem – zaznaczyli organizatorzy z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Medal tegorocznego półmaratonu w Krakowie wyróżnia nietypowy kształt oraz kolorowy nadruk.

Po raz kolejny start Cracovia Półmaratonu Królewskiego nastąpi z ul. Lema – przed TAURON Areną Kraków, a meta zlokalizowana będzie na płycie głównej tej  jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce.

Kto w elicie biegu?

Wśród mężczyzn o zwycięstwo w 7. Cracovia Półmaratonie Królewskim powalczy Tomasz Grycko legitymujący się na dystansie półmaratonu rekordem życiowym 1:04:05. Sił powinien mieć sporo, bo we wrześniu zszedł z trasy maratonu w Berlinie. Kandydatem do miejsca na podium powinien być również mistrz Polski w półmaratonie Damian Kabat, który we wrześniu w Bydgoszczy uzyskał swój najlepszy czas 1:04:32. Organizatorzy poza tym awizują start Adama Głogowskiego (1:05:27) i Ukraińca Vitalija Szafara (1:03:24).

Listę faworytek półmaratonu otwiera olimpijka z Rio de Janeiro Lilia Fiskowicz, której rekord życiowy wynosi 1:10:45. Mołdawianka lubi startować w Krakowie. W 2018 roku wygrała 17. edycję Cracovia Maraton, a w ubiegły weekend po raz kolejny zwyciężyła w Biegu Trzech Kopców poprawiając o 13 sekund własny rekord trasy z 2016 roku. Do niedzielnego startu szykuje się również Kenijka Sheila Jerotich (1:12:02), a także Iwona Bernardelli (1:12:41).

Poza tym w Krakowie wystąpi Monika Jackiewicz, która w połowie września z wynikiem 1:13:31 sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski w Półmaratonie. Dwa tygodnie wcześniej 29-latka uzyskała swój rekord życiowy 1:12:50 na trasie półmaratonu w Pile. W stawce jest także wicemistrzyni kraju Paulina Kaczyńska (1:13:56) oraz Ukrainka Walentyna Warecka (1:16:01).  Ciekawe, jak w niedzielę w Krakowie spisze się 28-letnia Beata Popadiak, która we wrześniu na maratonie w Berlinie zaprezentowała rewelacyjną formę. Finiszowała z czasem 2:40:46, a drugą połowę dystansu pokonała wtedy w 1:19:37.

Pakiety wyprzedane

Pandemia koronawirusa spowodowała, że Cracovia Półmaraton Królewski nie odbył się w 2020 roku, a poprzednia – szósta edycja miała miejsce w 2019 roku. Pakiety startowe 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego wyczerpały się już na ponad tydzień przed planowanym zamknięciem zapisów internetowych. Tym razem pobiegnie maksymalnie 5 tysięcy osób.

red

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS