Szafar i Jackiewicz wygrywają 7. Cracovia Półmaraton Królewski

Ukrainiec Witalij Szafar i aktualna mistrzyni Polski w półmaratonie Monika Jackiewicz wygrali 7. Cracovia Półmaraton Królewski.  W zmaganiach z dystansem 21 km i 97,5 m uczestniczyli reprezentanci 28 krajów.

39-letni Szafar dobiegł do mety zlokalizowanej na płycie głównej TAURON Areny Kraków z czasem 1:03:49. Wyprzedził Tomasza Grycko z Władysławowa (czas 01:04:34) i poprawił swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcie w Cracovia Półmaratonie Królewskim. W 2018 roku zajął tutaj trzecią lokatę. Na najniższym stopniu podium stanął dzisiaj aktualny mistrz Polski w półmaratonie Damian Kabat, który finiszował z wynikiem 1:05:20.

W rywalizacji kobiet górą była Monika Jackiewicz, która uzyskała czas 1:13:40. 19 sekund później finiszowała wicemistrzyni kraju Paulina Kaczyńska, a jako trzecia na linii mety zameldowała się olimpijka z Rio de Janieiro Iwona Bernardelli (czas 01:14:24).

Nagrody i czeki na 10, 8 i 6 tysięcy złotych wręczył m.in. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, który wcześniej dał sygnał do startu 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Pierwszym krakowianinem na mecie był pracownik naukowy Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Tomasz Kobos, który zajął znakomite, ósme miejsce. Najlepszą przedstawicielką stolicy Małopolski była natomiast dziewiąta wśród pań Anna Luty-Legutko z Teamu Adama Czerwińskiego.

Do mety biegu na płycie TAURON Areny Kraków dotarło 4172 uczestników niedzielnego półmaratonu.

Kolejna, 8. edycja Cracovia Półmaratonu Królewskiego zaplanowana jest na 16 października 2022 roku.

Źródło: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie