W Lesznowoli w niedzielę pobiegną po dynię

Jesienna aura na dobre zagościła już za naszymi oknami, a to oznacza kolejną edycję biegowego święta w Lesznowoli. Już w najbliższą niedzielę, 17 października, dzieci i dorośli wystartują w tradycyjnym Biegu po Dynię. Na uczestników czeka fantastyczna atmosfera, pamiątkowa koszulka, a na mecie oprócz medalu, pyszna i zdrowa zupa dyniowa!

Październik to dla wielu biegaczy ostatni miesiąc przed zasłużonym odpoczynkiem i snuciem przyszłorocznych planów startowych. Idealną okazją, by w niepowtarzalnej atmosferze, aktywnie i na sportowo zakończyć rywalizację w 2021 roku, jest Bieg po Dynię organizowany w Lesznowoli.

O godz. 12:00 na stadionie, w tej podwarszawskiej miejscowości, rozpocznie się bieg na dystansie głównym, czyli na 5 kilometrów. Jednak już dwie godziny wcześniej będziemy świadkami ogromnych sportowych emocji, które dostarczą najmłodsi biegacze. W zależności od wieku, dzieci będą startować na dystansach od 100 do 1000 metrów.

Można pomóc dzieciom

Biegowi po Dynię towarzyszy w tym roku akcja charytatywna. W trakcie rejestracji na bieg przez portal SlotMarket.pl, uczestnicy rywalizacji mają okazję przekazać dowolną kwotę pieniędzy na rzecz Fundacji Zdrowia i Kultury „Kochaj życie”. jej celem jest niesienie pomocy dzieciom z poważnymi problemami ortopedycznymi. Powstała w 2007 roku, a założycielom przyświeca chęć wspieranie osób potrzebujących, zwłaszcza niepełnosprawnych, z poważnymi, trudno uleczalnymi schorzeniami.

– Fundacja pomaga również szpitalom i placówkom medycznym. Wspiera młodych, utalentowanych lekarzy oraz rehabilitantów, finansując im możliwości odbywania profesjonalnych szkoleń zarówno w kraju jak i za granicą. Uczestnicząc w Biegu po Dynię możemy więc nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również pomóc i wesprzeć osoby potrzebujące – zachęcają organizatorzy.

Zapisy na Bieg po Dynię odbywają się na platformie SlotMarket.pl i trwają do najbliższej środy 13 października. Start i meta rywalizacji znajduje się na stadionie w Lesznowoli. Każdy uczestnik Biegu po Dynię otrzyma w pakiecie startowym koszulkę, a na mecie na wszystkich czekać będzie pamiątkowy medal oraz smaczna i zdrowa zupa dyniowa. ​

mat pras.