5 Mil Warszawy na zakończenie sezonu biegów ulicznych

W najbliższą niedzielę Warszawę rozbiega ostatni bieg uliczny w tym sezonie. Przed nami bieg, jakiego w stolicy jeszcze nie było – 5 Mil Warszawy. W ramach biegu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Warszawy oraz rywalizacja dzielnic stolicy. Która okaże się to najszybszą?

Tym razem Fundacja „Maraton Warszawski” zaprasza biegaczy do dzielnicy Włochy, którą, jak zapowiadają, zamierzają rozbiegać jak nikt dotąd. I wszystko wskazuje, że uda się im zrealizować ten plan. Na bieg zapisało się już 625 biegaczek i biegaczy.

5 Mil Warszawy wystartuje o godzinie 11:00 spod gmachu Urzędu Dzielnicy Włochy, która z biegaczami będzie celebrować 70-lecie przyłączenia do Warszawy. Biegacze zmierzą się z dystansem odpowiadającym  8,0467km po płaskiej trasie, aby finiszować w Parku Koziorożca. To właśnie ten zieleniec z pokaźnym uroczym Stawem Koziorożca będzie stanowił centrum wydarzeń.

Otwarte Mistrzostwa Warszawy i rywalizacja dzielnic

Najszybsi uczestnicy powalczą o tytuły w Mistrzostwach Warszawy w biegu na 5 mil. Rywalizacja ma charakter otwarty co oznacza, że uwzględnieni w niej będą nie tylko mieszkańcy stolicy, ale wszyscy uczestnicy.

5 Mil Warszawy będzie także areną niecodziennej rywalizacji dzielnic stolicy. Tytuł tej najszybszej otrzyma ta, która uzyska najszybszy łączny czas, na który będzie się składać suma wyników reprezentujących ją 5 najlepszych biegaczek i 5 biegaczy. Ponadto mieszkańcy Warszawy będą mogli porównać się na tle wyników biegaczy ze swojej okolicy, z którymi na co dzień przecinają biegowe ścieżki.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski

fot. Alexandr Podvalny/ unsplash