5 zalet butów z siatki

Buty z siatki zyskały w ostatnim czasie dużą popularność, szczególnie wśród młodzieży. Możemy zobaczyć je nie tylko na stopach sportowców – stanowią one doskonałe dopełnienie sportowej, codziennej stylizacji. Oto 5 zalet butów wykonanych z siatki.

Zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp

Nadmierne pocenie się stóp to problem wielu osób, który unaocznia się szczególnie latem. Wysokie temperatury nie sprzyjają noszeniu pełnego obuwia, które w dodatku często wymaga skarpetek, aby uniknąć ewentualnych otarć. Z drugiej strony nie każdy może pozwolić sobie na założenie klapek czy sandałów – tego rodzaju obuwie nie nadają się do pracy, na trening ani nawet na dłuższy spacer. Rozwiązaniem są buty z siatki, których porowaty, przewiewny materiał zapewnia odpowiednią wentylację. Właściwa wymiana powietrza sprzyja nie tylko lepszemu samopoczuciu, ale przede wszystkim hamuje rozwój drobnoustrojów, takich jak grzyby czy bakterie, dla których ciepło i wilgoć stanowią doskonałą pożywkę.

Zapobiegają obrzękom stóp

Buty z siatki przeznaczone są dla osób, które borykają się z problemem obrzękniętych stóp. Może on wynikać ze złego krążenia krwi w organizmie – wtedy też wymagana jest wizyta u lekarza, w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia. Najczęściej jednak borykamy się z obrzękami stóp z powodu nieodpowiedniej ich wentylacji. Tymczasem buty z siatki zapewniają wymianę powietrza na właściwym poziomie, przez co stopy nie puchną tak bardzo, jak w tradycyjnym obuwiu sportowym. Dodatkowo siatka jest niezwykle elastyczna, dzięki czemu łatwiej jest się poruszać w obuwiu z niej wykonanym, nawet w przypadku obrzęku stóp.

Lekkie i łatwe w utrzymaniu

Buty z siatki są niezwykle lekkie, dzięki czemu mogą być idealnymi towarzyszami wakacyjnych wyjazdów. Warto spakować je do plecaka na dłuższą wycieczkę, gdy planujemy w międzyczasie pograć w piłkę czy pobiegać. Co ciekawe, buty z siatki doskonale sprawdzają się w przypadku osób, które zwykle mają problem z przysłowiowym dopięcie walizki. Są one stosunkowo elastyczne, dlatego zmieszczą się nawet w niewielkich rozmiarów przegródce. Dodatkowo ich lekkość sprawia, że walizka nie zostanie zbytnio obciążona kolejną parą obuwia. Cechę tę cenią sobie zwłaszcza osoby, które podróżują samolotem, bowiem obowiązują je limity wagowe bagażu. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż buty z siatki są także bardzo proste w utrzymaniu. Wystarczy wyczyścić je za pomocą wilgotnej szmatki, natomiast w przypadku większych zabrudzeń można wyprać je w 30 stopniach – chyba, że producent zaleca inny sposób ich pielęgnacji.

Idealne do biegania

Lekkość, przewiewność, elastyczność – to właśnie cechy, których wymagają od obuwia biegacze zarówno zawodowi, jak i amatorzy. Każdy bowiem doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pożądane wyniki można osiągnąć dzięki ciężkiej pracy, a także odpowiednio dobranym butom. Modele wykonane z siatki znacznie poprawiają komfort biegania, który w zauważalny sposób może wpłynąć na osiągane wyniki. Pamiętajmy jednak, aby buty z siatki, w których chcemy biegać, zapewniały stopom odpowiednią amortyzację. Wybierajmy buty dopasowane do podłoża, po którym najczęściej biegamy. Firmy, które specjalizują się w produkcji obuwia dla biegaczy, wypuściły na rynek modele wykonane z siatki. Warto więc zwrócić na nie uwagę, wybierając obuwie do biegania.

Pomagają tworzyć niebanalne stylizacje

Buty z siatki doskonale sprawdzą się na co dzień, do sportowych stylizacji. Możemy zakładać je:

– na spacer,
– podczas wakacyjnego wyjazdu,
– na spotkanie z przyjaciółmi,
– na zakupy,
– w niektórych przypadkach nawet do pracy.

Będą one idealnie komponować się z dżinsami bądź letnimi szortami, a także prostym t-shirtem. Buty z siatki dostępne są w wielu różnych kolorach, dlatego tym łatwiej za ich pomocą tworzyć barwne, niebanalne stylizacje. Co istotne, buty z siatką możemy zakładać latem, wczesną jesienią oraz wiosną, gdy tylko na dworze jest sucho. W chłodniejsze dni warto zestawić je z bluzą sportową (z kapturem lub bez) bądź kurtką o luźniejszym kroju.

Materiał zewnętrzny

fot. Pixabay