CITY TRAIL: wystartowały biegi we Wrocławiu i Katowicach

W sobotę, 30 października na trasie w Lesie Osobowickim we Wrocławiu, a w niedzielę, 31 października nad stawami Janina i Barbara w Katowicach odbyły się biegi w ramach ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Trzeba przyznać, że pogoda bardzo sprzyjała outdoorowym aktywnościom. Łącznie w obu imprezach wzięło udział ponad 1000 uczestników, w tym ćwierć tysiąca dzieci.

Wrocław

Wrocławska 5-kilometrowa trasa CITY TRAIL poprowadzona jest ścieżkami Lasu Osobowickiego i daje możliwość rozwinięcia dużych prędkości. Potwierdzeniem jest wynik sobotniego zwycięzcy – Konrad Pogorzelski uzyskał czas 15:07. Drugie miejsce wywalczył Mikołaj Czeronek – 15:14, a trzeci był Wojciech Kowalski – 15:17.

W rywalizacji kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła debiutująca na trasie CITY TRAIL Kinga Pietras, która na pokonanie 5 km potrzebowała 17:58.

– Muszę przyznać, że był to bardzo udany debiut. Cudowna atmosfera, piękna leśna sceneria. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnego biegu i będę namawiać do udziału wszystkich znajomych biegaczy! – mówiła po zawodach Kinga Pietras, najszybsza biegaczka sobotniej imprezy. – Swój start oceniam bardzo dobrze. Pobiegłam rozsądnie, by mieć zapas sił na finisz. Od 2 km, gdzie wyszłam na prowadzenie biegłam przed siebie i nie oglądałam się za rywalkami – dodała.

Drugie miejsce zajęła Emilia Liputa (wynik 18:34), a trzecia była Ula Krupa (wynik 18:48). Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce kobiet znalazło się aż pięć podopiecznych znanego wrocławskiego trenera – Jacka Wośka.

Linię mety biegu głównego przekroczyło 435 osób, w tym 171 kobiet.

Zawody CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. We wrocławskiej rywalizacji wzięło udział 148 młodych sportowców.

Katowice

Katowickie zawody wygrali Dawid Malina i Agnieszka Gortel-Maciuk. Linię mety biegu głównego przekroczyło 359 osób, w tym 122 kobiety.

CITY TRAIL w Katowicach odbywa się w bardzo ciekawych okolicznościach przyrody. Na trasie nie brakuje delikatnych podbiegów, ale są też fragmenty, na których można się solidnie rozpędzić. Męskie podium sobotniego biegu wyglądało następująco: Dawid Malina, Oliwier Mutwil i Mateusz Wolnik. W rywalizacji kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Agnieszka Gortel-Maciuk, drugie miejsce wywalczyła Paulina Gaj, a trzecia była Aleksandra Jachimczyk-Korbut.

– Dzisiejszy bieg był bardzo bojowy. Na końcu trzeciego kilometra przewróciłam się, uszkadzając mięsień uda. Świadomość, że walczę dla mojej drużyny była jednak tak wielką motywacją, że szybko się pozbierałam i pobiegłam dalej, walcząc o cenne punkty w drużynówce – mówiła po zawodach Agnieszka Gortel-Maciuk, mistrzyni Polski w maratonie z 2013 roku. – Jesienny las jest piękny, ale ścieżki pokryte liśćmi bywają niebezpieczne, bo maskują podłoże. Trzeba być bardzo uważnym. Mam nadzieję, że mój uraz nie będzie poważny, bo za tydzień planowałam startować w półmaratonie – dodała.

W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 101 młodych sportowców.

Warto przypomnieć, że biegi CITY TRAIL charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczane na podsumowaniach sezonu, będą miały formułę uroczystej gali i odbędą się w marcu oraz kwietniu 2022.

W pierwszy weekend listopada odbędą się aż 4 biegi CITY TRAIL: w sobotę, 6 listopada wystartują biegacze z Lublina i Warszawy, a w niedzielę, 7 listopada – z Bydgoszczy i Łodzi.

Źródło: Fundacja Krok do Natury