Wings For Life wraca do Poznania. Ruszają zapisy

8 maja 2022 roku w Poznaniu odbędzie się dziewiąta edycja biegu Wings For Life World Run w dwóch formułach z Aplikacją Mobilną oraz prawdziwym Samochodem Pościgowym. Impreza powróci do Polski po dwóch latach przerwy. Internetowa rejestracja rozpocznie się w środę, 17 listopada o godzinie 12:00. 

Bieg nie ma minimalnego ani maksymalnego dystansu. Linię mety wyznacza Samochód Pościgowy, wyruszający za biegaczami 30 minut po rozpoczęciu wyścigu. Uczestnicy na całym świecie rozpoczynają ucieczkę o jednej porze – 8 maja 2022 roku o 13:00 czasu lokalnego.

Na popularność biegu składa się charytatywny cel i unikalny format. Całość opłat startowych uczestników przeznaczana jest na badania, mające pomóc osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym w powrocie do sprawności. Misję Fundacji Wings for Life mogą wesprzeć wszyscy: amatorzy, maratończycy, zawodnicy ultra, uczestnicy na wózkach i w egzoszkieletach.

fot. Damian Kramski

Jestem przeszczęśliwy, że znów spotkamy się z częścią biegaczy w Poznaniu. Ilość miejsc jest niestety ograniczona, ale dwie ostatnie edycje Wings for Life World Run pokazały, że to nie miejsce, a szczytny cel jest tym, co najbardziej motywuje uczestników do wzięcia udziału. Niezależnie od lokalizacji, wszyscy jednoczymy się w dobrej sprawie i biegniemy dla tych, którzy jeszcze biegać nie mogą – mówi Paweł Januszewski, dyrektor sportowy Wings for Life.

Startują zapisy

W środę, 17 listopada o godzinie 12:00 na www.wingsforlifeworldrun.com wystartują internetowe zapisy na przyszłoroczny Wings For Life. Osoby, które dołączą do newslettera Wings for Life World Run dla wybranej lokalizacji, otrzymają link umożliwiający zapisanie się 24 godziny wcześniej. Opłata startowa wynosi 120 złotych.

Organizatorzy radzą, aby nie zwlekać z zapisami.  – W 2019 roku  osiem tysięcy miejsc na liście startowej wyczerpało się w niespełna czterdzieści osiem godzin – zauważają.

Globalne zapisy na Bieg z Aplikacją mobilną są już otwarte. Wpisowe kosztuje 70 zł i umożliwia start w dowolnym miejscu na Ziemi – solo lub w jednym ze Zorganizowanych Biegów z Aplikacją.

Największy bieg na świecie

Wings for Life World Run odbędzie się w Polsce już po raz dziewiąty. Od dwóch lat, start możliwy był wyłącznie dzięki Aplikacji Mobilnej. Mimo przeciwności, rekordowa edycja w 2021 roku zyskała miano Największego Biegu Świata, w którym pobiegło jednocześnie 184 236 osób. Dzięki opłatom startowym uczestników Fundacja Wings for Life zgromadziła 4,1 miliona euro na badania mające pomóc w odnalezieniu metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

Źródło: Wings For Life

foto w nagłówku: Karolina Wojsz