Fundacja „Krok do Natury” kończy z gadżetami w pakietach

Fundacja „Krok do Natury”, organizator m.in. największego w Polsce cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL oraz odbywającego się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym biegu TriCity Trail ogłosiła, że począwszy od 2022 roku w pakietach startowych nie będzie oferować gadżetów. Chętni będą mogli je dokupić.

Fundacja „Krok do Natury” zmianę argumentuje troską o środowisko naturalne.

– Pracujemy nad zmniejszaniem śladu węglowego naszej Fundacji, a produkcja gadżetów (których być może w sporej części nie potrzebujecie, skoro są z automatu w pakiecie) jest jednym z elementów, który znacząco wpływa na wielkość pośrednich emisji gazów cieplarnianych. Celem naszych działań jest doprowadzenie do sytuacji, w której nikt z Was nie wróci do domu z zawodów z garścią niepotrzebnych rzeczy, które prędzej czy później trafią do śmieci  – czytamy w oświadczeniu.

Gadżety dla chętnych

Gadżety nie będą dostępne w pakietach, ale uczestnicy będą mogli je dokupić podczas zapisów. Dla uczestników TriCity Trail dostępna będzie np. pamiątkowa chusta wielofunkcyjna.

–  Jeśli będziecie zainteresowani – dorzucicie do swojego koszyka. Jeśli uznacie, że nie potrzebujecie – gadżet nie trafi na długie tygodnie/miesiące/lata do Waszej szafy (lub – o zgrozo – do kosza). Co ważne, my nie będziemy zamawiać chust z dużym wyprzedzeniem, a na podstawie Waszych zamówień, dzięki czemu nie będziemy musieli ich magazynować po imprezie – podkreślają organizatorzy.

Uczestnicy biegu TriCity Trail dotychczas w pakietach znajdowali papierową mapę. W ramach porządków ten gadżet również nie będzie oferowany za darmo.

– Jeśli uznacie, że chcecie ją mieć – będzie dostępna razem z gadżetami, za 10 zł. Jeśli uznacie, że Wasz zegarek/smartfon (z wgranym trackiem) podoła wyzwaniu i nie rozładuje się w trakcie biegu – będziecie mogli zrezygnować z posiadania tradycyjnej mapy – informuje Fundacja „Krok do Natury”.

Fundacja „Krok do Natury” jest organizatorem ogólnopolskich biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, biegów dla dzieci CITY TRAIL Junior, ultramaratonu Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim oraz biegu ultra, maratonu i półmaratonu TriCity Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Źródło: Fundacja „Krok do Natury”