Najsłodszy bieg w Warszawie coraz bliżej

Już 6 lutego odbędzie się XVII edycja Biegu Wedla. Amatorzy ruchu na świeżym powietrzu będą rywalizować w Parku Skaryszewskim, w sąsiedztwie kultowej fabryki wedlowskich słodyczy. Dla uczestników przygotowano 8 różnych tras oraz słodkie upominki. 

Wydarzenie od lat przyciąga biegaczy, dla których trening w malowniczym Parku Skaryszewskim to nie lada gratka. W jego organizację włącza się m.in. firma Wedel, której siedziba mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie parku.

Rozgrzeają serca biegaczy

Bieg realizowany będzie w formule mieszanej – stacjonarnej i wirtualnej. Uczestnicy mają do wyboru trasy biegowe o różnej długości w Parku Skaryszewskim. Dla dzieci (juniorów) do 7. roku życia przygotowano odcinek 0,25 km, zaś dzieci starsze i młodzież do 15. roku życia pokonają dystans 2 km. Dorośli zmierzą się w zmaganiach na 5,5 km i 9 km, przemierzając wyznaczoną w parku pętlę 3 lub 5 razy. Poza rywalizacją biegową, organizatorzy przygotowali także malowniczą trasę dla fanów nordic walking oraz atrakcję O-run. Jest to połączenie biegu na orientację z biegiem przełajowym, które będzie ciekawostką dla wszystkich poszukujących nowych pomysłów na aktywność na świeżym powietrzu. Dostępna będzie też specjalna trasa dla spacerowiczów, którzy będą mogli zwiedzić Warszawę śladami Wedlów.

– Bieg Wedla to wyjątkowe wydarzenie, które co roku zimą rozgrzewa serca biegaczy. W odpowiedzi na oczekiwania miłośników tej formy ruchu z różnych stron kraju oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich sportowców, w tym roku również udostępniamy trasę wirtualną. Chętne osoby mogą pokonać 5 km w dowolnym miejscu w dniach od 5 do 13 lutego – mówi Andrzej Krochmal, Kierownik Biegu Wedla.

W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość organizacji całego wydarzenia w formie wirtualnej.

Słodycz zwycięstwa

Organizatorzy Biegu z Oddziału PTTK Warszawa Praga im. Z. Glogera wraz z partnerami zadbają o to, by docenić wysiłek wszystkich uczestników, dlatego na mecie oprócz medali i dyplomów czekać będą słodkie upominki oraz zaproszenia na gorącą czekoladę w Pijalniach Czekolady E.Wedel. Zwycięzcy na każdej z tras otrzymają dodatkowo pamiątkowe puchary i stworzone specjalnie na tę okazję ręcznie dekorowane Torciki Wedlowskie.

Źródło: Walk PR