Krakowski Bieg Sylwestrowy już w piątek. Wysokie nagrody dla przebierańców

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, uczestnicy Krakowskiego Biegu Sylwestrowego po raz 17. pożegnają mijający rok na sportowo. Bieg wystartuje z Małego Rynku w piątek, 31 grudnia o godzinie 12:00. Organizatorzy zachęcają zawodników do przebierania się w pomysłowe stroje. Na autorów najciekawszych kreacji czekają atrakcyjne nagrody. 

Krakowski Bieg Sylwestrowy jest imprezą łączącą sportową rywalizację z atmosferą sylwestrowej zabawy. Zgłaszając się, zawodnicy mogli wybrać jeden z dwóch dystansów – „Smoczą Piątkę” (5 km) lub „Radosną Dziesiątkę” (10 km). Na ich pokonanie mają 90 minut. Ze względów bezpieczeństwa, w tym roku wprowadzany został limit 1500 uczestników biegu, który został wypełniony na długo przed planowanym zakończeniem zapisów internetowych.

W rywalizacji sportowej, poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanych grup biegowych (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Fantazja jest w cenie

– Uczestników zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje i zgłoszenia się przed biegiem do konkursu na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe. Mile widziane kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca,  najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia. Nagrody przewidziane w konkursie są wyższe niż w rywalizacji sportowej – informują organizatorzy.

Rzeczywiście, jak czytamy w regulaminie zwycięzcy biegu zainkasują maksymalnie 400 złotych, a na przykład w puli nagród przeznaczonych dla najlepszych w kategorii najlepiej przebrane zespoły oraz najlepsze przebranie indywidualne znajduje się aż po 1,8 tysiąca złotych. Tylko 200 złotych mniej wynosi łączna wartość nagród, które trafią do najlepiej przebranych par. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach i nastolatkach. Do najbardziej pomysłowo przebranych trafią fanty rzeczowe.

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal, gorącą herbatę i napoje, dzieci i młodzież słodycze, a panie powitane zostaną różami.

Odbierz pakiet wcześniej, unikniesz tłoku

Wszystkich uczestników będą obowiązywały zasady sanitarne. Do Biura Zawodów – zlokalizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marka 34 i czynnego w czwartek, 30 grudnia (w godz. 15:00-20:00) oraz w piątek, 31 grudnia (przed biegiem, w godz. 7:30-11:00) – będzie można wejść wyłącznie na podstawie listy startowej i będzie obowiązywał tam nakaz zakrywania ust i nosa maseczką.

Organizatorzy zachęcają do odbierania pakietów startowych już w czwartek. Liczba osób przebywających jednocześnie w Biurze Zwodów będzie ograniczona, dlatego nie należy zwlekać i czekać do ostatniej chwili.

Partnerami 17. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego są m.in. spółki: Krakowski Holding Komunalny S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. oraz Centrum Giełdowe Balicka Sp. z o.o., które dostarczy róże. Słodycze zapewni Polska Sieć Handlowa Lewiatan.

Podobnie jak to było w przypadku czterech poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

red, ZIS Kraków

fot. w nagłówku zis.krakow.pl