New Balance z piątą odsłoną modelu Vongo. To but dla pronatorów

Model Vongo to flagowa propozycja New Balance z segmentu treningówek ze wsparciem. Piąta edycja buta została przeprojektowana tak, aby zapewniać jeszcze więcej wygody i stabilizacji podczas codziennych treningów.

Wsparcie i amortyzacja

Seria Vongo przeznaczona jest dla osób ze stopą neutralną lub lekko pronującą do codziennego biegania po twardych nawierzchniach. Jeśli chodzi o buty ze wsparciem, jest to najbardziej amortyzowana linia w ofercie New Balance i pierwsza, która została wyposażona w rewolucyjną piankę Fresh Foam (wersja v4). Piąta edycja Vongo została dość znacznie przebudowana, a wizualnie czerpie z najnowszej edycji flagowej treningówki marki – modelu 1080.

Piąte wydanie Vongo otrzymało najnowszą wersję pianki Fresh Foam X – jest lżejsza, ale zachowuje tak samo wysoki poziom amortyzacji. Zróżnicowana sprężystość pianki pomaga w absorpcji uderzeń pod piętą, płynnym przetoczeniu stopy i energicznym wykańczającym odbiciu z palców. Za stabilizację i kontrolę odchylenia stopy odpowiada wewnętrzna część podeszwy środkowej, która została wykonana z tej samej pianki tylko o dużo większej gęstości.

Lekkość i dopasowanie

Dużą zmianą, w stosunku do poprzedniej wersji buta, jest zwiększenie dropu z 4 mm do 8 mm. Damski but w rozmiarze 39 waży 222 g, a męska „dziewiątka” waży 280 g.

Przebudowana cholewka dostarcza jeszcze więcej komfortu dzięki technologii Hypoknit, która debiutuje w serii Vongo. Przewiewny i bezszwowy materiał dobrze przylega do stopy, ale jest jednocześnie dość elastyczny, co pozwala na optymalne dopasowanie w trakcie biegu. Odpowiednie trzymanie i wsparcie stopy zapewniają mocno wyściełany kołnierz otulający kostkę, zintegrowany język i dodatkowe hafty w kluczowych strefach po bokach. Natomiast asymetryczny zapiętek pomaga w stabilizacji tylnej części stopy.

Vongo v5 łączy w sobie kombinację najwyższego komfortu i dynamicznego odbicia ze stabilizacją. To jeden z modeli do codziennych treningów dla biegaczy, których stopy potrzebują dodatkowego wsparcia.

New Balance Vongo 5 dostępny jest na stronie nbsklep.pl w kolorach zielonym i pomarańczowym. Kosztuje 649,99 złotych.

Źródło: New Balance