To będzie okazały jubileusz Biegu Lwa. Wystąpi zespół Strachy na Lachy

20 maja w Tarnowie Podgórnym odbędzie się dziesiąta jubileuszowa edycja Biegu Lwa na dystansie półmaratonu i Pogoni za Lwem na trasie o długości 10 km. Podczas imprezy wystąpi zespół Strachy na Lachy. To właśnie przy dźwiękach ich muzyki zawodnicy będą wbiegać na ostatni odcinek trasy na stadionie. Trwają zapisy na oba biegi.

Bieg Lwa słynie ze znakomitej atmosfery, którą tworzą mieszkańcy Tarnowa Podgórnego. Organizatorzy twierdzą, że to właśnie między innymi dla kibiców warto przyjechać 20 maja do podpoznańskiej miejscowości. Inny powód to dobre warunki do osiągania wartościowych rezultatów. Obie trasy – półmaratońska i 10-kilometrowa są niemal zupełnie płaskie, a wieczorne godziny startów (18:00 – 10 km, 20:00 – półmaraton) zdecydowanie ułatwią tę majową rywalizację.

Lwie urodziny

W tym roku Bieg Lwa odbędzie się już po raz dziesiąty. Kawałek pięknej historii biegania i nie tylko biegania został zapoczątkowany w 2012 roku. Już od pierwszego rozdziału wydarzenie miało niespotykany w skali tak małej miejscowości rozmach, ogólnopolski zasięg i wysoki poziom sportowy. Inicjatorem Biegu Lwa jest Piotr Modzelewski, dyrektor imprezy od jej powstania.

– Przychylność lokalnych włodarzy, a zwłaszcza wielkiego przyjaciela biegu, Wójta Tadeusza Czajki jest wartością bezcenną. Wójt nie tylko wspiera imprezę, ale sam startuje w Biegu Lwa – podkreślają organizatorzy.

Bieg Lwa nie mógłby odbyć się bez zawodów dzieci. Specjalnie przygotowana dla nich konkurencja – Bieg Lwiątek zachęca dzieci do 15. roku życia, by towarzyszyły rodzicom podczas tego sportowego święta i samodzielnie sprawdziły się na krótszych dystansach.

Dziś wiadomo już, że zapisy na zawody dla dzieci i młodzieży w ramach Biegu Lwa rozpoczną się 13 kwietnia. To jedna z największych imprez sportowych dla dzieci w Polsce, a do tego z charytatywnym akcentem – opłata za pakiety startowe zostanie przekazane na lokalny cel charytatywny. W Tarnowie Podgórnym dzieci pomagają dzieciom.

Bieg Lwa to nie tylko bieganie. Na EXPO Lwa na zawodników oraz ich kibiców będą czekały atrakcje podzielone na strefy tematyczne, m.in.: relaksu, sportu czy strefa promocji zdrowia. Coroczny zlot foodtrucków przeniesie do Tarnowa Podgórnego smaki z różnych zakątków świata. Odbędą się również pokazy rzeźbienia w drewnie ze Stihl, podczas których najlepsi zawodnicy w cięciu piłą pokażą swoje umiejętności w tej dziedzinie. Wykonane przez nich prace zostaną zlicytowane na rzecz potrzebujących dzieciaków.

Strachy na Lachy na stadionie

! Zespół Strachy na Lachy wystąpi podczas tegorocznej edycji Bieg Lwa. To właśnie przy dźwiękach ich muzyki zawodnicy Pogoni za Lwem oraz Półmaratonu Lwa będą wbiegać na ostatni odcinek trasy na stadionie w Tarnowie Podgórnym. Koncert będzie darmowy dla publiczności, a jego patronem jest firma Envitest.

Zapisy oraz szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie www.bieglwa.pl.

Źródło: Fundacja Bieg Lwa