Podsumowujemy Wirtualną Triadę Poczty Polskiej

W październiku odbyło się wydarzenie pod nazwą Wirtualna Triada Sportowa Poczty Polskiej. Rywalizacja przebiegała w dyscyplinach: bieg, marsz, jazda na rowerze. Jak informuje dzisiaj biuro prasowe Poczty Polskiej uczestnicy wykupili łącznie około 1,5 tysiąca pakietów startowych i pokonali łączny dystans prawie 10 tysięcy kilometrów.

Tegoroczna edycja zmagań sportowych Poczty Polskiej przebiegała w sposób hybrydowy. Wirtualną Triadę Sportową zainaugurował Bieg o Puchar Poczty Polskiej na świeżym powietrzu, który odbył się w sobotę, 16 października w malowniczym parku Szymańskiego w Warszawie. Rywalizacja przebiegała w ramach 3 różnych dystansów biegowych (2 km, 5 km i 10 km) i dodatkowo, po raz pierwszy dołączono do niej kolejną dyscyplinę – marsz na dystansach 2 i 5 km. W tegorocznej edycji po raz pierwszy wzięli udział m.in. podchorążowie z gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej.

Bieg o Puchar Poczty Polskiej został połączony z piknikiem. Uczestnikami wydarzenia stali się nie tylko sami Pocztowcy, ale także ich rodziny, przyjaciele i sympatycy. Byli wśród nich zarówno pasjonaci biegania, jak i miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu.  W trakcie wydarzenia nie zabrakło atrakcji także dla najmłodszych. Mali sportowcy mogli wziąć udział w „Biegu Młodego Pocztowca” – na dystansie 100 m, w dwóch kategoriach wiekowych – dla dzieci do lat 6 oraz 7-10 lat.

– Poczta Polska kolejny już raz jest organizatorem inicjatyw sportowych, poprzez które celebruje rocznicę urodzin swojego założyciela – króla Zygmunta II Augusta. Przy tej okazji promujemy także aktywność sportową, gdyż obecnie, w trudnym dla wszystkich okresie pandemii, dbanie o zdrowie i odporność jest kwestią kluczową dla każdego z nas – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

W ramach głównej rywalizacji Wirtualnej Triady Sportowej 2021, która odbywała się w terminie 16-31 października 2021 roku, rywalizacja przebiegała w dyscyplinach: bieg, marsz, jazda na rowerze. Tegorocznej Wirtualnej Triadzie Sportowej przyświecał szczytny cel – środki z pakietów startowych i indywidualnych wpłat zostaną przeznaczone na pomoc dla podopiecznych Fundacji „Pocztowy Dar”. Za jej pośrednictwem lokalne kluby sportowe otrzymają pomoc, która ułatwi im funkcjonowanie i treningi dla małych i trochę większych miłośników sportu. Organizatorem wirtualnej wersji wydarzenia była Fundacja Białystok Biega.

Partnerami wydarzenia były Spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej: Envelo, Postdata, Bank Pocztowy, Poczta Polska Dystrybucja i Pocztylion – Arka PTE.

Źródło: Poczta Polska