PZLA dalej szuka lekkoatletycznych talentów
Polski Związek Lekkiej Atletyki uruchamia jedenastą edycję swojego sztandarowego programu szkoleniowego „Lekkoatletyka dla Każdego!”. Jak tłumaczą władze lekkoatletycznej centrali, celem tego projektu jest zbudowanie trzonu reprezentacji na kolejne lata.
Jesienią ubiegłego roku projekt „Lekkoatletyka dla Każdego!” świętował dziesięciolecie. Organizatorzy chwalili się wówczas, że w okresie dekady przez zajęcia sportowe, zawody oraz inne aktywności sportowe przewinęło się około miliona dzieci. W PZLA podkreślają, że pierwsze lekkoatletyczne sukcesy właśnie na zawodach programu LDK! odnosiła płotkarka Pia Skrzyszowska. W tym kontekście wymieniają również olimpijkę z Paryża Klaudię Kazimierską, która rywalizuje na 1500 m.
– Mamy bardzo duże grono uzdolnionej lekkoatletycznie młodzieży, która dopiero wkroczy w ten wielki sport. Dziś mają 14-15 lat i zaczynają przygodę z bardziej profesjonalnym treningiem. Oni będą stanowić o sile naszej dyscypliny w kolejnych latach. Patrzymy perspektywicznie, celem są nie tylko Los Angeles 2028 i Brisbane 2032, ale także kolejne olimpijskie czterolecia – nakreśla wizję programu Sebastian Chmara, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Zajęcia w całej Polsce
Profesjonalna kadra trenerska programu „Lekkoatletyka dla Każdego!” liczy prawie 600 osób, a zajęcia dostępne są niemal w każdym miejscu kraju. Najmłodszymi uczestnikami treningów organizowanych w programie są 7-latkowie. Dla nich to Lekkoatletyka dla Każdego! jest szansą na pierwsze spotkanie z Królową Sportu.
Kolejne etapy sportowej przygody trwają dla uczestników przez 8 lat, aż do wieku młodzika. Dzięki zajęciom organizowanym w ramach programu dzieci mogą nie tylko zgłębiać tajniki sportu, ale także poznać wiedzę dotyczącą zdrowych nawyków żywieniowych.
Źródło: PZLA
fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk