Wiosna znów wystartuje w stolicy. Ruszyły zapisy na 16. Półmaraton Warszawski

Po dwóch latach przerwy Półmaraton Warszawski wraca do tradycyjnego terminu. Największy w Polsce półmaraton z czasów sprzed pandemii zainauguruje biegową wiosnę i odbędzie się 27 marca. Dzisiaj ruszyły zapisy na 16. edycję biegu, a na liście startowej już jest prawie 2 tysiące zawodników. To biegacze, którzy przenieśli swoje opłaty startowe z poprzedniej, przełożonej edycji.

Hasło przewodnie przyszłorocznego biegu to „Wiosna startuje w Warszawie”. Poprzednia edycja – z powodu pandemii koronawirusa – przeniesiona została na wrzesień. Tym razem, bieg ma wrócić do swojego pierwotnego, marcowego terminu.

– Pandemia sprawiła, że staliśmy się mniej aktywni fizycznie i bardziej niż zwykle jesteśmy narażeni na stres. Dlatego warto zadbać o lepsze zdrowie, kondycję a także samopoczucie. Półmaraton Warszawski od lat mobilizuje tysiące osób do rozpoczęcia sezonu biegowego i postawienia sobie pierwszych treningowych celów – mówi Magda Skrocka z Fundacji Maraton Warszawski.

fot. Piotr Dymus

Być może będą fale

W zależności od aktualnych regulacji prawnych, start biegu może nastąpić w falach. Ewentualny podział na serie startowe nastąpi bliżej terminu zawodów.

– Na pierwszym miejscu stawiamy oczywiście bezpieczeństwo biegaczy, dlatego przeprowadzone przez nas w tym roku imprezy – przede wszystkim 43. Maraton i 15. Półmaraton Warszawski – wpisywały się w obowiązujące przepisy epidemiologiczne. Nie inaczej będzie także tym razem, choć nie ukrywam, iż mamy nadzieje, że do marca pandemia nieco wyhamuje – dodaje Skrocka.

Znów będą biegać dobrze

Organizatorzy zachęcają zawodników do skorzystania ze ścieżki charytatywnej #BiegamDobrze, która jest alternatywą do tradycyjnych zapisów na 16. Półmaraton Warszawski. W ramach akcji każdy biegacz będzie mógł wybrać najbliższą jego sercu, spośród 8 organizacji charytatywnych, na którą będzie zbierał fundusze. Osiągnięcie kwoty minimalnej upoważnia do odebrania pakietu startowego oraz wyjątkowego numeru startowego #BiegamDobrze.

fot. www.sportografia.pl

– Ta akcja to fenomen. Jest to największe tego typu wydarzenie charytatywne w kraju, które napędzane jest dobrą energią uczestników i organizacji dobroczynnych. W ubiegłym roku, w ramach Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego, biegacze zebrali ponad 600 tysięcy złotych, a łącznie blisko 7 milionów złotych na cele społeczne. Wierzymy, że w nadchodzącym roku wspólnymi siłami uda nam się zdziałać jeszcze więcej dobra – podkreśla przedstawicielka Fundacji Maraton Warszawski.

Będą treningi

Organizatorzy 16. Półmaratonu Warszawskiego podają, że wraz z Nowym Rokiem ruszy akcja treningowa dla wszystkich chętnych biegaczy, która ma być dla nich wsparciem, dodatkową motywacją, a dla wielu po prostu noworocznym wyzwaniem. To idealny czas, aby przygotować się do półmaratońskiego biegu.

Półmaraton Warszawski od blisko dekady regularnie osiąga frekwencję biegaczy liczoną w tysiącach, a łącznie zgromadził na mecie już ponad 100 tysięcy finiszerów. To jedna z największych imprez biegowych w tej części Europy.

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów, startów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można na stronie  www.polmaratonwarszawski.com

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski