Yared Shegumo założył klub. Będzie prowadził treningi dla amatorów

Yared Shegumo, wicemistrz Europy w maratonie, dwukrotny mistrz Polski na tym dystansie, olimpijczyk z Rio ogłosił, że przy współpracy z AZS AWF Warszawa założył klub i będzie prowadził treningi dla amatorów. Bazą treningową będą obiekty Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie. 

– Rozpoczęcie treningów w grudniu to najlepszy sposób, aby na wiosnę spełnić swoje biegowe marzenia – mówi Yared Shegumo.  Dzisiaj jestem gotowy podzielić się wiadomością, że ruszam z zajęciami dla amatorów biegania. Zapraszam do współpracy zawodników na każdym poziomie zaawansowania. Będziemy pracować nad techniką biegu i rozwijać biegowe umiejętności  – dodaje jeden z najbardziej utytułowanych polskich maratończyków.

Indywidualnie i grupowo

Shegumo oferuje zarówno treningi grupowe jak i indywidualne. Te pierwsze będą odbywać się na obiektach AWF Warszawa, trzy razy w tygodniu. Obok biegania nie zabraknie ćwiczeń ogólnorozwojowych. Miesięczny koszt uczestnictwa w treningach to 350 złotych. Biegacze zainteresowani współpracą indywidualną proszeni są o bezpośredni kontakt z trenerem pod adresem yaredshegumo1@yahoo.com

W przyszłości Yared Shegumo planuje organizować biegowe obozy w Polsce i za granicą. Naturalnym kierunkiem jest Etiopia, z której pochodzi. Doskonale zna tamtejsze trasy biegowe, do większości startów przygotowywał się na obozach właśnie w tym kraju.

Bogata kariera

Yared Shegumo ma 38 lat. Powoli kończy wyczynową karierę, w trakcie której odniósł wiele sukcesów. Największy w 2014 roku, gdy w Zurychu wywalczył tytuł wicemistrza Europy w maratonie. Dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Polski na tym dystansie – w 2012 i 2018 roku. Poza tym dwukrotnie wygrywał Maraton Warszawski w 2013 i 2021 roku. Jego rekord życiowy na królewskim dystansie wynosi 2:10:34.

red

fot. Piotr Kucza – FotoPyk