Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za tydzień. Wciąż są wolne miejsca

W przyszłą sobotę, 29 stycznia w Warszawie odbędzie się szesnasta edycja Biegu „Policz się z Cukrzycą”, z którego dochód tradycyjnie zostanie przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Biegacze pokonają trasę o długości 5 kilometrów ulicami w centrum stolicy. Na platformie slotmarket.pl dostępnych jest wciąż ponad 1,5 tysiąca miejsc na to wydarzenie.

Bieg w sercu stolicy

Podobnie jak przed rokiem najbliższy, 16. Bieg „Policz się z Cukrzycą” odbędzie się w formie tradycyjnej oraz wirtualnej.

Uczestnicy wydarzenia stacjonarnego jak zwykle wyruszą na trasę spod Pałacu Kultury i Nauki w sobotę, 29 stycznia punktualnie o godzinie 12:00. Do pokonania będzie dystans 5km. Bieg zostanie poprowadzony ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Królewską. Tradycyjnie nie będzie obowiązywał pomiar czasu i co za tym idzie nie zostaną wyłonieni zwycięzcy. W tym biegu wygrywają wszyscy, którzy wstaną z kanapy i postawią na aktywność fizyczną.

Aby wystartować w Warszawie na dystansie 5 kilometrów należy zarejestrować się na platformie SlotMarket.pl. Datki na cel biegu wynoszą minimum 50 złotych. Limit uczestników wynosi 5 tysięcy osób. Na wydarzenie wciąż dostępnych jest ponad 1,5 tysiąca pakietów startowych.

Biegacze otrzymają charakterystyczne pomarańczowe koszulki, a sponsor biegu Dawtona przekaże kolorowy buff. Na mecie czekać będzie na nich pamiątkowy medal.

Można wspierać wirtualnie

​Podobnie jak w ubiegłym roku będzie też można wystartować w biegu wirtualnym, czyli pobiec minimum 5 kilometrów, w dowolnym miejscu na świecie. By wziąć udział w edycji wirtualnej należy również zarejestrować się na portalu SlotMarket.pl. Podobnie jak na warszawskiej edycji biegu datek wynosi minimum 50 zł, a pamiątkowa koszulka, buff, numer startowy i medal zostaną wysłane pod wskazany adres.

Po rejestracji każdy z biegaczy otrzyma indywidualny kod, który należy podać w aplikacji mobilnej JustMove. Narzędzie jest zintegrowane ze wszystkimi popularnymi aplikacjami biegowymi oraz zegarkami z GPS-em.

– Aplikacja JustMove jest bezpłatna i bardzo prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna – podkreśla Maciej Pawłowski, New Business Development Manager Sport Evolution. – Po zainstalowaniu aplikacji JustMove na urządzeniu mobilnym i dołączeniu w aplikacji do biegu, należy sparować swoje urządzenie rejestrujące aktywności z aplikacją JustMove. Aplikacja współpracuje z popularnymi urządzeniami, takich firm jak: Garmin, Polar, Suunto, FitBit czy Apple. Możemy też korzystać bezpośrednio z JustMove. Reszta wydarzy się automatycznie. Do naszych zadań należy już tylko przebiec 5 km i dzięki temu będziemy pomagać innym – dodaje.

Bieg wirtualny rozpocznie się w poniedziałek 24 stycznia i potrwa do 30 stycznia 2022 roku. W tym terminie każdy uczestnik musi pokonać dystans co najmniej 5 kilometrów, w dowolnym miejscu na świecie.

W ubiegłym roku w wirtualnej rywalizacji wystartowało 15 887 osób z ponad 3 500 miejscowości. W sumie biegacze pokonali 130 932 km

Jaki cel wspierają biegacze?

Celem Biegu „Policz się z Cukrzycą” jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Jest w pełni charytatywny, co znaczy, że pełny dochód z imprezy trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

fot. Dominik Malik

– Do tej pory dzięki biegom „Policz się z Cukrzycą” zakupiliśmy 195 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą – powiedział Jurek Owsiak. – Dzięki naszemu Programowi Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą urodziło się już 2 275 zdrowych dzieci. To oznacza, że każda osoba, która bierze udział w naszym biegu – Wirtualnym lub w Warszawie – nie tylko spędza miło i kolorowo czas, ale także dba o swoje zdrowie i zdrowie tych, którzy dopiero przychodzą na świat. Czy może być coś wspanialszego? – cieszy się szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Za organizację Biegu „Policz się z Cukrzycą” odpowiada agencja Sport Evolution.

red

fot. w nagłówku Paweł Krupek-Krupka