Debiutuje zegarek Garmin Venu 2 Plus. Możesz prowadzić z niego rozmowy i wysyłać SMS-y

Garmin zaprezentował dziś na targach technologicznych CES w Las Vegas smartwatch GPS Venu 2 Plus. Za jego pośrednictwem można bezpośrednio z nadgarstka m.in. prowadzić rozmowy, wysyłać wiadomości, a także korzystać z asystenta głosowego. Urządzenie to jednak nie zastąpi smartfonu, bo wymienione funkcje działają tylko po połączeniu zegarka z telefonem.

Te przydatne narzędzia komunikacyjne dołączają do bogatego zestawu funkcji monitorowania zdrowia, kondycji i aktywności oferowanych w serii zegarków Garmin Venu 2. Znajdziemy wśród nich np. monitorowanie oraz ocenę jakości snu, pomiar poziomu stresu, energii, saturacji krwi (pulsoksymetr), funkcję monitorowania zdrowia kobiet oraz szeroki wybór aplikacji sportowych i treningowych. Nowy zegarek Garmin wyposażony jest w jasny wyświetlacz AMOLED z Corning Gorilla Glass 3 i baterię, która zapewnia do 9 dni pracy w trybie smartwatcha i do 8 godzin w trybie GPS + Muzyka.

– Projektanci i technolodzy firmy Garmin dosłownie wsłuchali się w propozycje dodania funkcji głosowych do najnowszego smartwatcha z serii Venu. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia wielozadaniowość ma kluczowe znaczenie. Od teraz klienci Garmin mają możliwość odbierania połączeń lub wysłania wiadomości tekstowej bez konieczności szukania telefonu w kieszeni lub torbie – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Nowy Garmin Venu 2 Plus umożliwia nawiązywanie i odbieranie połączeń  za pomocą jednego przycisku, bezpośrednio z nadgarstka. Poza tym dzięki kompatybilności z Siri, Google Assistant lub Bixby, użytkownicy mogą używać asystenta głosowego w swoim smartfonie m.in. do wysyłania wiadomości tekstowych, zadawania pytań czy sterowania kompatybilnymi urządzeniami w inteligentnym domu.

Zdrowie na nadgarstku

Venu 2 Plus oferuje szeroki zakres funkcji monitorowania zdrowia 24/7, takich jak: nadgarstkowy pomiar tętna (z możliwością samodzielnego ustawienia alertów o wysokim lub niskim tętnie), ocena i zaawansowane monitorowanie jakości snu, przydatne wskazówki Firstbeat Analytics, ćwiczenia oddechowe, ocena wieku sprawnościowego, monitorowaniu oddechu, pulsoksymetr, monitorowanie poziomu stresu, nawodnienia i zdrowia kobiet (obserwowanie cyklu menstruacyjnego oraz ciąży). Funkcja Body Battery wskazuje użytkownikowi poziom rezerw energii organizmu a oraz to, w jak aktywność fizyczna i stres mogą wpływać na odczuwane zmęczenie. Health Snapshot rejestruje kluczowe statystyki zdrowotne przez 2 minuty i generuje raport, który użytkownicy mogą udostępnić swojemu lekarzowi: jest to doskonałe narzędzie do rejestrowania danych na temat organizmu, kiedy odczuwane samopoczucie jest gorsze niż zazwyczaj.

Towarzysz sportowych aktywności

Venu 2 Plus zawiera GPS oraz wszystkie najnowsze funkcje sportowe wprowadzone niedawno do serii Venu 2, w tym ponad 25 wbudowanych aplikacji sportowych takich jak m. in. chodzenie, bieganie, treningi HIIT, jazda na rowerze, pływanie w basenie, pilates, joga, wspinaczka ścianka wspinaczkowa, wędrówki czy zaawansowany trening siłowy.

Fabrycznie zainstalowane aplikacje oraz treningi dostępne do pobrania z aplikacji Garmin Connect umożliwiają wiele różnorodnych sposobów na pozostanie w ruchu. Baza ponad 1400 ćwiczeń umożliwia także zaplanowanie własnego planu treningowego. Venu 2 Plus oferuje ponad 75 gotowych animacji treningowych cardio, jogi, ćwiczeń siłowych, HIIT i pilates, które demonstrują prawidłową technikę w na ekranie zegarka i w aplikacji Garmin Connect. Co więcej, bezpłatne, adaptacyjne plany treningowe Garmin Coach umożliwiają przygotowanie się do startu w półmaratonie lub biegu na 5 km albo 10 km.

Oprócz możliwości szybkiego nawiązywania połączeń bez konieczności szukania telefonu, Venu 2 Plus ma również w funkcje bezpieczeństwa i śledzenia. Funkcja automatycznego wykrywania zdarzeń (podczas spacerów, biegów lub jazdy na rowerze), po zarejestrowaniu zdarzenia, prześle automatyczną wiadomość z lokalizacją użytkownika do wybranych kontaktów alarmowych. Możliwe jest także ręczne wezwanie pomocy. Funkcja LiveTrack pozwala bliskim śledzić aktywność i położenie użytkownika podczas aktywności na zewnątrz. Co więcej, użytkownicy Venu 2 Plus mają możliwość przypisania numeru alarmowego (np. do lokalnych służb ratowniczych), z którym może połączyć się zegarek.

Zaprojektowany do noszenia przez cały dzień

Venu 2 Plus oferuje dostęp do wielu przydatnych funkcji z poziomu nadgarstka. To m.in. możliwość odtwarzania muzyki (do 650 utworów, w tym możliwość pobrania playlist ze Spotify, Amazon Music lub Deezer4), płatności zbliżeniowe Garmin Pay, a także powiadomienia o przychodzących połączeniach SMS-ach, przypomnieniach z kalendarza, czy aktualnościach w mediach społecznościowych. Aplikacje, tarcze zegarka i inne elementy umożliwiające personalizację smartwatcha dostępne są do pobrania ze sklepu Connect IQ. W przeciwieństwie do wielu innych smartwatchy, Venu 2 Plus może być używany zarówno z urządzeniami iPhone, jak i Android.

Venu 2 Plus jest dostępny w trzech uniwersalnych wersjach kolorystycznych z kopertą o średnicy 43 mm, bezelem i elementami ze stali nierdzewnej oraz wygodnym, 20-milimetrowym silikonowym paskiem. Dzięki opcji Your Watch Your Way można łączyć i dopasowywać paski i bezele, aby uzyskać indywidualny wygląd dopasowany do potrzeb użytkownika.

Zegarek Venu 2 Plus jest oferowany w sugerowanej cenie detalicznej około 2100 złotych. Sprzęt można zakupić na stronie garmin.com

Źródło: Garmin