Imponujące tempo zapisów na 14. Poznań Półmaraton

Zapisy na 14. Poznań Półmaraton ruszyły wczoraj, a na liście startowej jest już ponad 2 tysiące uczestników. Bieg zaplanowano na 3 kwietnia. Zaproszenie do udziału w zawodach otrzymała m.in. Karolina Nadolska, która w ubiegłym roku na ulicach stolicy Wielkopolski poprawiła rekord Polski z czasem 1:09:18.

Z powodu pandemii koronawirusa impreza w 2020 roku się nie odbyła, a w zeszłym roku biegacze ruszyli na ulice Poznania dopiero 17 października.

Cieszymy się, że poznański półmaraton wraca na swój wiosenny termin. Jesteśmy dumni, że możemy po raz kolejny zaprosić miłośników biegania do startu w imprezie, którą w ubiegłym roku uznano za największą imprezę biegową na dystansie półmaratonu w Polsce – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Poznań Półmaratonu.

Do mety 13. edycji Poznań Półmaratonu dotarło dokładnie 4903 zawodników. Impreza odniosła sukces również na polu sportowym. Po raz pierwszy w historii imprezy w stolicy Wielkopolski zwycięzca dotarł do mety przed upływem 60 minut. Do 2021 roku rekordem trasy był wynik 1:02:00, a 17 października aż trzech zawodników finiszowało z czasami poniżej 60 minut. Szybciej niż w 62 minuty trasę pokonało łącznie aż sześciu biegaczy.

Aktualny rekord trasy ustanowił Esa Huseyidin Mohamed z Etiopii, który uzyskał rewelacyjny czas 59:32. Wśród kobiet formą błysnęła Karolina Nadolska, która z wynikiem 1:09:18 na ulicach stolicy Wielkopolski pobiła rekord kraju. Organizatorzy poinformowali, że zawodniczka otrzymała już zaproszenie do udziału w kwietniowym biegu.

– W Poznaniu zawsze biegało mi się wyśmienicie. To tutaj 3 razy stawałam na podium, to tutaj ustanawiałam swoje kolejne rekordy życiowe, dlatego też zawsze chętnie startuję w Poznaniu i mierzę się z kolejnymi wyzwaniami – powiedziała Karolina Nadolska.

fot. Jakub Kaczmarczyk

Im szybciej tym…taniej

Zapisy na 14. Poznań Półmaraton potrwają do 2 kwietnia pod warunkiem, że wcześniej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc tj. 8 tysięcy osób. Wysokość opłaty startowej będzie uzależniona od liczby zapisanych i opłaconych uczestników. Pierwszych 2,5 tysiąca osób za wpisowe zapłaci 130 złotych, a kolejnych 2,5 tysiąca zawodników na pakiet wyda 20 złotych więcej. Gdy licznik osób zapisanych przekroczy 5 tysięcy opłata startowa wzrośnie do 170 złotych, a ostatni tysiąc miejsc kosztować będzie 200 złotych.

Udział w biegu będą mogły wziąć osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko COVID-19 oraz ozdrowieńcy lub osoby z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (PCR). Ważne, aby został on wykonany nie później niż na dwie doby przed godziną startu biegu.

Jak się zapisać?

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie www.halfmarathon.poznan.pl. –  Można też wybrać tradycyjną formę zapisów i odwiedzić Biuro Zawodów osobiście. Godziny pracy biura: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 – informują organizatorzy.

Źródło: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, red

fot. w nagłówku Jakub Kaczmarczyk