Ruszyły zapisy na Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior 2022

Wzorem ubiegłego roku Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior znów odbędzie się w ostatni weekend września. Impreza zostanie zorganizowana na malowniczych szlakach Beskidu Małego w Porąbce i Międzybrodziu Bialskim. Właśnie ruszyły internetowe zapisy na to wydarzenie.

Debiutancka edycja zapisała się w pamięci kilkuset uczestników imprezy. Na malowniczych trasach wokół beskidzkiego Jeziora Międzybrodzkiego i kultowej Góry Żar rozegrano trzy biegi, w czasie których uczestnicy mogli poznać nie tylko najpiękniejsze szlaki Beskidu Małego, ale też skosztować na punktach regeneracyjnych regionalnych przysmaków, doświadczyć gorącego dopingu kibiców i bawić się po biegach na koncercie Big Cyc.

Czekają dodatkowe dystanse

W tym roku poza dystansami znanymi z ubiegłego roku: Maratonu Trzech Jezior 46 km (+/- 2485m), Rollercoastera (25 km, +/- 1400 m) i Czupel Vertical (3,5 km, +600 m) – organizatorzy przygotowali kilka dodatkowych atrakcji.

– Czekają na Was wszystkie ubiegłoroczne dystanse oraz nowy bieg: Szlakiem Wołoskich Pasterzy (17 km, +/- 1230). Będzie też coś dla bardziej ambitnych biegaczy i biegaczek: Grand Prix Trzech Jezior, czyli wyścig wieloetapowy w skład którego wejdą: Czupel Vertical, Maraton Trzech Jezior 46 km i Szlakiem Wołoskich Pasterzy 17 km. W związku z tym nieco zmieniony zostanie harmonogram tegorocznych startów: vertical zostanie rozegrany w piątkowe popołudnie, a w niedzielę rano nowy, 17 kilometrowy bieg. Sobotnie starty (M3J i Rollercoaster 25) zostają bez zmian – informują organizatorzy.

fot. Arkadiusz Juzof

Dla uczestników rywalizacji Grand Prix organizatorzy przygotowali nieco niższą łączną opłatę startową – aby z niej skorzystać i wystartować w etapówce należy zarejestrować się osobno na każdy z trzech biegów zaznaczając przy rejestracji kategorię dodatkową „Grand Prix” oraz dokonać jednej, wspólnej opłaty za wszystkie trzy biegi – zgodnie ze stawkami z regulaminu.

Dla młodych i trochę starszych

W tym roku na dystansie tytularnym 46 km i w biegu Czupel Vertical organizatorzy wprowadzili dodatkową kategorię wiekową: w tych dwóch wyścigach, poza standardowymi trzema kategoriami, dodatkowo wyróżnieni zostaną zawodnicy z kategorii 60+ (roczniki 1962 i starsi). W Rollercoasterze i Szlakiem Wołoskich Pasterzy prowadzone będą trzy kategorie wiekowe: 18+, 35+ i 50+. W Grand Prix prowadzona będzie wyłącznie kategoria OPEN.

Nowością jest też otwarcie najkrótszego z biegów – Czupel Vertical – na zawodników i zawodniczki w wieku od 16 lat (roczniki 2006 i starsi). Warunkiem uczestnictwa dla osób niepełnoletnich jest ukończenie najpóźniej w dniu zawodów 16 roku życia i pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego oraz jego obecność przy odbiorze numeru startowego i w dniu zawodów. Zawodnicy z roczników 2006 i 2005 będą w tym roku klasyfikowani z kategorią wiekową 18+.

Zapisy na biegi w ramach festiwalu prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej maraton3jezior.com

Źródło: Fundacja „Kraina gór i jezior”

fot. w nagłówku Arkadiusz Juzof