16. Półmaraton Warszawski ogłosił trasę. Do startu szykuje się już prawie 7 tysięcy biegaczy

Do rozpoczęcia 16. Półmaratonu Warszawskiego zostały niespełna dwa miesiące. Wydarzenie pod hasłem „Wiosna startuje w Warszawie” odbędzie się 27 marca. Do tej pory na półmaraton zapisało się już blisko 7 tysięcy zawodników, na których czeka trasa w sercu stolicy. Do 15 lutego na bieg obowiązuje niższa opłata startowa.

Przez pandemię koronawirusa, ubiegłoroczna edycja biegu została przeniesiona na wrzesień. Jednak w tym roku bieg ma wrócić do swojego pierwotnego, marcowego terminu. Tegoroczna trasa jest szybka, atrakcyjna wizualnie, a także pozwala na komfortową oraz bezpieczną organizację stref startu i mety dla kilkunastu tysięcy uczestników i ich kibiców. Organizatorzy uważają, że jej przebieg sprzyja biciu rekordów życiowych.

– Start półmaratonu zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko 1/3 trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann – mówi Magda Skrocka, dyrektor ds. komunikacji Fundacji „Maraton Warszawski”.

Już w tej chwili swój start w biegu zadeklarowało ponad 7 tysięcy osób. Zapisy nadal trwają. Do 15 lutego obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 150 złotych.

Trwa akcja treningowa

Organizatorzy półmaratonu zapewniają, że nie pozwolą się zatrzymać jego uczestnikom aż do samej mety. Chodzi o akcję treningową przed startem imprezy. Po zapisaniu się na bieg wystarczy dołączyć do grupy na Facebooku „Trenuję do 16. Półmaratonu Warszawskiego”. Należą do niej biegacze, którzy 27 marca staną na linii startu.

– Poznasz plany treningowe o różnym stopniu zaawansowania oraz uzyskasz dostęp do merytorycznej wiedzy, która na pewno przyda się w dzień zawodów – motywuj siebie, inspiruj innych – zachęcają organizatorzy 16. Półmaratonu Warszawskiego.

W tym roku wszyscy, którzy jeszcze nie zapisali się na bieg mają szansę wspomóc akcję charytatywną i skorzystać ze ścieżki #BiegamDobrze, która jest alternatywą do tradycyjnych zapisów na 16. Półmaraton Warszawski. W ramach akcji każdy biegacz będzie mógł wybrać jedną spośród 8 organizacji charytatywnych, na którą będzie zbierał fundusze. Osiągnięcie kwoty minimalnej upoważnia do odebrania pakietu startowego oraz wyjątkowego numeru startowego #BiegamDobrze.

– Biegacze mają ogromne serca, ta akcja jest tego potwierdzeniem. Już w tym momencie, uczestnicy 16. Półmaratonu zebrali ponad 260 tys., a łącznie przez wszystkie lata blisko 7 mln złotych na cele społeczne. Jestem pewna, że w tym roku znowu uda nam się przekazać wiele dobra – podkreśla Magda Skrocka.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski, red

fot. Piotr Dymus