adidas z nową kolekcją biustonoszy sportowych

W ramach kampanii Bra Revolution adidas wprowadza na rynek ofertę 43 modeli biustonoszy, które zapewnią większy komfort i wsparcie. Niemiecka marka zapowiada, że staniki są lepiej dostosowane do różnych sylwetek, rozmiarów i typów aktywności fizycznej.

W komunikacie prasowym adidas powołuje się na badania, z których wynika, że ponad 90% kobiet nosi niewłaściwy rozmiar stanika sportowego, a nieodpowiednie podtrzymanie piersi prowadzi do związanego z ruchem bólu piersi u prawie połowy respondentek. Powodem problemów z dopasowaniem stanika ma być m.in. różnorodność kształtów i rozmiarów piersi. Wyzwaniem jest również odpowiednie dobranie biustonosza sportowego do rodzaju aktywności fizycznej.

W nowej kolekcji wykorzystano innowacje w obszarze materiałów oraz elementów konstrukcyjnych i stworzono biustonosze dedykowane różnym dyscyplinom sportowym. Staniki z serii „Everyday” przeznaczone są do delikatnego ruchu i codziennych aktywności, model „Studio” to biustonosz dedykowany jodze, pilatesowi oraz innym aktywnościom o niskiej lub średniej intensywności. Staniki „Train” mają zapewniają lepsze wsparcie podczas zajęć HIIT i sportów o większej intensywności, a biustonosze „Run” adidas adresuje do biegaczek, które potrzebują najwyższego poziomu wsparcia piersi. Produkty z każdej z linii zostały wykonane częściowo z materiałów pochodzących z recyklingu.

Nowe staniki adidas powstały przy współpracy z instytutem badań biomechaniki piersi University of Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Pomogą dobrać stanik

Od 14 lutego za pomocą aplikacji mobilnej adidas będzie można umówić się na wizytę na konkretną godzinę w sklepie adidas w galerii handlowej Złote Tarasy w Warszawie. Do dyspozycji klientek będą przeszkoleni pracownicy w białych koszulkach, którzy pomogą w doborze odpowiedniego biustonosza. Sklepy w Warszawie i w wybranych sklepach stacjonarnych w Polsce będą również wyposażone w dedykowaną kobietom kabinę w przymierzalni, w której konsumentki znajdą jednorazową miarkę do brafittingu a także dzwoneczek do wzywania obsługi.

W Internecie dostępne jest poza tym wyszukiwarka Bra Finder, dzięki której kobiety mogą wybrać dopasowany biustonosz sportowy bez wychodzenia z domu. Po serii krótkich pytań narzędzie wskazuje na model stanika, który najlepiej odpowiada na konkretne potrzeby.

Biustonosze z nowej kolekcji dostępne są na stronie adidas.pl. Model „Run” kosztuje 349 złotych.

Źródło: adidas