RunCzech otwiera zapisy na praskie biegi

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią RunCzech uruchomił dzisiaj internetowe zapisy na swoje największe praskie imprezy m.in. Prague Half Marathon, Volkswagen Prague Marathon, Prague Relays i Birell Grand Prix na dystansie 10km.  – Spodziewamy się dużego zainteresowania. Szacujemy, że we wszystkich czterech imprezach weźmie udział około 40 tysięcy biegaczy – mówi Carlo Capalbo, przewodniczący komitetu organizacyjnego RunCzech.

Zapisy na biegi w Pradze ruszyły w poniedziałek 14 lutego. Pierwszy w kalendarzu jest półmaraton, który odbędzie się 2 kwietnia. Następny będzie maraton 8 maja, a potem w dniach 22-23 czerwca sztafety. Na 3 września zaplanowano nocny bieg na dystansie 10 km i 5 km.

Wciąż są wolne miejsca

Na listach startowych praskich biegów znajdują się już nazwiska biegaczy, którzy zarejestrowali się na zawody w 2020 roku i podtrzymali chęć udziału w tegorocznej edycji imprezy. Organizatorzy podkreślają, że wciąż jest szansa na uzyskanie pakietu na każdy z biegów.

– Imprezy w Pradze w poprzednich latach były w zasadzie zawsze wyprzedawane, ale nowi uczestnicy wciąż mają możliwość zarejestrowania się i cieszenia się tegorocznymi zawodami. Muszą jednak naprawdę pospieszyć się z zapisami. Pojemność tras tych dobrze znanych biegów była zawsze ograniczona, a my niestety nie możemy jej zwiększyć – podkreślił  Carlo Capalbo, szef RunCzech. – Z mediów społecznościowych płyną sygnały, że na nasze imprezy wybierają się biegacze z całej Europy, USA i całego świata – dodaje.

Zapisy na praskie biegi prowadzone są na stronie www.runczech.com. Pakiet startowy na półmaraton kosztuje obecnie 90 euro, a za udział w maratonie trzeba zapłacić 110 euro. Wpisowe na wrześniowy bieg Birell wynosi 37 euro.

Nie tylko Praga

W tym roku poza Pragą odbędą się również wyścigi regionalne Mattoni w Karlowych Warach, Czeskich Budziejowicach, Ołomuńcu, Usti nad Labem i Libercu. – Zainteresowanie jest ogromne. Sprzedaliśmy już ponad połowę dostępnych pakietów startowych  – zauważył Carlo Capalbo.

Źródło: RunCzech