W „Biegowych Podcastach” o rekrutacji do ASICS FrontRunner Poland

Gościem dziesiątego odcinka „Biegowych Podcastów” portalu biegowe.pl jest Zuzanna Bieńczak, menedżerka społeczności ASICS FrontRunner Poland. Powodem zaproszenia jej do studia jest startująca dzisiaj rekrutacja do drużyny ASICS w 35 krajach na całym świecie, w tym w Polsce. W rozmowie z Damianem Bąbolem opowiedziała m.in. o tym, jakich cech u kandydatów poszukuje japońska marka.

Słuchaj podcastu:

Zuzanna Bieńczak swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła siedem lat temu od startu w biegu OSHEE na dystansie 10km.

– Namówił mnie do tego mój chłopak. Na początku powiedziałam mu, że zwariował, bo wcześniej biegałam może 3-4 razy, gdzieś po osiedlu. Ale uznałam, że najwyżej przejdę i w ogóle no way, nie ma mowy, że ja to przebiegnę. Ale jednak dałam radę i zakochałam się w tym. Porwało mnie wszystko dookoła. Kibice, atmosfera i w ogóle klimat biegu – wspominała Zuzanna Bieńczak.

Kogo szuka ASICS?

W 2018 roku dołączyła do drużyny ASICS FrontRunner Poland, a od dwóch lat jest jej menedżerką. Jest to społeczność, która w Polsce istnieje od 2015 roku. Obecnie liczy 35 członków, ale już wkrótce powiększy się o kilka dodatkowych osób, bowiem dzisiaj wystartowała globalna rekrutacja do drużyny. Na stronie internetowej ASICS FrontRunner Poland został uruchomiony specjalny formularz. Za jego pośrednictwem do 22 lutego przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów.

fot. Jacek Prondzyński

– Szukamy pasjonatów ruchu. Nie chodzi nam wyłącznie o osoby, które pokonują po 100 kilometrów tygodniowo i tak bardzo kochają to bieganie, że poza nim nie widzą nic innego. Poszukujemy ludzi, którzy żyją zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Bardzo zależy nam na tym, aby były to osoby, które chcą zachęcać innych do wstania z kanapy. W ostatnich latach mocno przykuło nas wszystkich do łóżek, foteli, pracy zdalnej. Ograniczyliśmy kontakty międzyludzkie, więcej siedzimy w czterech ścianach. My pokazujemy i szukamy osób, które będą to pokazywać, jak bardzo ważne dla naszej głowy jest to, aby wyjść na zewnątrz, dać sobie trochę odpocząć, sprawić żeby nasz mózg inaczej pracował. Poczuć się lepiej mentalnie, nie tylko fizycznie – tłumaczyła Bieńczak.

Najbardziej liczy się historia

Menedżerka społeczności ASICS FrontRunner Poland podkreślała, że o przyjęciu do drużyny nie decydują zasięgi, ale osobowość i zdolność inspirowania innych ludzi do podejmowania aktywności fizycznej.

– Słyszę oczywiście komentarze osób w stylu „wy szukacie osób, które mają 10 tysięcy obserwujących”. Ale to nie jest prawda. Można to zobaczyć m.in. na kontach naszych FrontRunnerów z Polski. Zupełnie nie tego szukamy. Dla nas liczy się pasja i myślę, że w wielu zgłoszeniach osób do drużyny ją widać – zaznaczyła.

Pytana o korzyści z członkostwa w ASICS FrontRunner Bieńczak na pierwszym miejscu wymieniła społeczność.

– Myślę, że pierwsza i najważniejsza jest rodzina. Przyjaźnimy się, kumplujemy, spotykamy, odwiedzamy, integrujemy, zwłaszcza w damskim składzie. Mamy spotkania międzynarodowe drużyny oraz zaproszenia na biegi, których sponsorem jest ASICS. Poza tym każdy zawodnik otrzymuje wspierany technicznie w formie butów i odzieży. Wymieniam to jako ostatnie, bo uważam, że to nie jest główna wartość, ale dodatek – powiedziała menedżerka społeczności ASICS FrontRunner.

Od biegaczy dla biegaczy

„Biegowe Podcasty” to cykl rozmów z ciekawymi gośćmi – ekspertami, sportowcami, organizatorami imprez biegowych.  Rozmawiamy z nimi na tematy, które interesują biegową społeczność – o wydarzeniach, produktach, sprzęcie i trendach. Zachęcamy do słuchania naszych audycji, które będą przygotowywane przez biegaczy dla biegaczy.

fot. Sportografia.pl

Gospodarzem „Biegowych Podcastów” jest Damian Bąbol, dziennikarz sportowy, prezenter. Był korespondentem Sport.pl m.in. podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata, mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, Turnieju Czterech Skoczni. Współautor książki z Władysławem Kozakiewiczem „Bądź Kozakiem i dbaj o siebie”.  Współtworzył portal i akcję społeczną Polska Biega.

Specjalizuje się w prowadzeniu sportowych  imprez m.in. Enea Ironman Gdynia Poland, Red Bull 400 Zakopane, Maraton Warszawski, Piknik Olimpijski – Strefa Bridgestone, Targi FIWE – Strefa Olimp Sport Nutrition.

Damian Bąbol to zapalony biegacz z czterema ukończonymi maratonami na koncie. Startował w Łodzi, Amsterdamie, Nowym Jorku i Barcelonie. Najszybciej pokonał królewski dystans w stolicy Katalonii, gdzie uzyskał czas 3 godziny, 30 minut i 46 sekund.

„Biegowe Podcasty” można słuchać m.in. w SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle PodcastsCastbox.

red