18. Recordowa Dziesiątka przeminęła z wiatrem

18. edycję Recordowej Dziesiątki w Poznaniu z dobrymi wynikami wygrali Krystian Zalewski i Izabela Paszkiewicz. Osiągnięte czasy mogły być nawet lepsze, gdyby nie silny czołowy wiatr, który przeszkadzał zawodnikom na ostatnich kilometrach przed metą.

Rozegrane na ulicach Poznania zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Do półmetka tempo biegu było bardzo mocne.

Krystian Zalewski pokonał pierwszą piątkę w 14:15 sekund, a Izabela Paszkiewicz w 15:55. Zawodniczka z Terespola była wtedy w grze o rekord Polski, który aktualnie wynosi 32:08. W końcówce niestety biegacze musieli stawić czoła silnym podmuchom wiatru i przełożyło się to na wyniki na mecie.

Ostatecznie Krystian Zalewski finiszował z czasem 28:57, który jest nowym rekordem imprezy. O prawie pół minuty wyprzedził drugiego na mecie Adama Nowickiego (29:21) i o niemal minutę Arkadiusza Gardzielewskiego (29:52).  Izabela Paszkiewicz zanotowała wynik 32:18. Do rekordu kraju zabrakło jej tylko 10 sekund. Uzyskała dużą przewagę nad kolejnymi zawodniczkami w stawce – Katarzyną Jankowską (33:21) o Aleksandrą Brzezińską (33:35).

– Ależ to były wielkie sportowe emocje! O takiej 18-ce marzyliśmy, to była sportowo prawdopodobnie najlepsza edycja ze wszystkich dotychczasowych – podsumowali bieg organizatorzy.

Do mety 18. Recordowej Dziesiątki dotarło ponad 2 tysiące zawodników. Z granicą 40 minut poradziło sobie aż 436 biegaczy, w tym 33 kobiety.